امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷ | ۰۶:۵۸:۴۹  آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۲ | کد خبر : 1160
  ارسال خبر چاپ خبر
 • استفاده از این مصاحبه با ذکر منبع آن بلامانع است. در ایران و خارج ا ز ایران  پینگ پنگ ما را همراه با نام فواد کاسب  می شناسند نامی که برای تمامی اهالی پینگ پنگ کشور هم آشنا و هم آرامش بخش است.فواد کاسب بدن شک آقای پینگ پنگ کشور است  وهیچکس نمیتواند حاصل زحمتها؛دوراندیشیها…

  استفاده از این مصاحبه با ذکر منبع آن بلامانع است.
  در ایران و خارج ا ز ایران  پینگ پنگ ما را همراه با نام فواد کاسب  می شناسند نامی که برای تمامی اهالی پینگ پنگ کشور هم آشنا و هم آرامش بخش است.فواد کاسب بدن شک آقای پینگ پنگ کشور است  وهیچکس نمیتواند حاصل زحمتها؛دوراندیشیها و مدیریت  علمی او را کمرنگ نماید.
  این سایت افتخار دارد تا در شرایط بسیارحساس و پرسروصدای فعلی پینگ پنگ کشور باپرهیز از هرگونه حاشیه و غرض ورزی صرفا جهت اطلاع رسانی شفاف و کارشناسانه با این  قهرمان وپهلوان نامدار  ابدی پینگ پنگ ایران  مصاحبه ای اختصاصی انجام دهد.
  این مصاحبه  تقدیم میگردد به تمامی دوستداران و دلسوزان واستخوان خورد شده های این رشته عزیز و دوست داشتنی.
  متن مصاحبه:
  با سلام و دردود بر تمامی دوستان و زحمتکشان  ودلسوزان پینگ پنگ ایران عزیز خصوصا همکارانم در این حوزه  وملی پوشان گرامی و بزرگوار وقابل احترام.
  هرچند نیازی به معرفی ندارید اما لطفا برای خوانندگان این سایت خودتان را معرفی بفرمایید:
  اینجانب فواد کاسب  متولد استان قهرمان پرور کردستان –شهرستان سنندج می باشم؛۴۷ سال سن دارم و افتخار میکنم که شاگرد استاد بزرگوار اقبال لطف الله نسبی هستم.
  جناب استاد کاسب شما چند فرزند دارید؟
  بنده دارای دوفرزند هستم.
  جناب آقای کاسب : چرا در شرایط حساس فعلی مسئولیتی را عهده دار نیستید؟آیا دوست ندارید مسئولیتی را قبول کنید؟
  من خیلی دوست دارم همانند سالهای گذشته یعنی اوج نیاز پینگ پنگ کشور به من مسئولیت  بپذیرم و خدمت کنم ….اما به چه قیمتی؟به قیمت زیر پا گذاشتن ارزشها وخانواده شریف پینگ پنگ ایران؟! هرگز هرگز که زیر بار این مسئولیت بروم.
  تاریخ فراموش نکرده است که اینجانب بخاطر  دلسوزی و خدمت به پینگ پنگ  این مرز وبوم بدلیل اردوهای طولانی مدت در تهران از اساسی ترین موارد زندگی خودم گذشتم که به دونمونه بسنده میکنم۱- از دست دادن شغل رسمی همسرم۲-از بین رفتن تمامی بورسیه های تحصیلی  دانشگاه کردستان  که البته در این ارتباط نه تنها ناراحت نشدم  بلکه  به مقداری از آرزوهای پینگ پنگیم که همانا ارتقاء و رشد و پرورش پینگ پنگ ایران بود رسیدم.

  شما چند سال در خدمت پینگ پنگ ایران بودید؟
  هشت سال از بهترین  وحساس ترین دوران زندگیم را در خدمت جوانان کشورم بودم ودرچهار سال آخر مربیگریم   روزی سه نوبت در سالن پینگ پنگ حضور فعال داشتم که نتیجه  این زحمات  موفقیت  برجسته بزرگسالان وجوانان  در سطح بین المللی بود هرچند جادارد از سایر مربیان و همکارانی که با من صمیمانه همکاری  کرده اند تشکر نمایم چه مربیان داخلی و چه خارجی.
  امکان دارد آمار مشخصی  در این ارتباط عنوان بفرمایید:
  پیروزی بر امریکا ؛کانادا؛انگلیس؛اندونزی؛ترکیه؛فنلاند؛قزاقستان وعربستان و…. برای اولین بار در دسته دو جهانی  بهمراه مهران ؛شاهین؛افشین؛بهنام؛اکبر؛شهرام؛نوشاد ؛واحد و مدیا که در حد یک آرزو بود توانستیم موفق گردیم.پنجمی جوانان در آسیا بعد از چهار تیم قدرتمند جهانی در قاره کهن وپنجمی نوشاد آن هم با بدشانسی در جهان وآسیا وپیروزی بر دوقهرمان جهان که به یک رویا شباهت داشت و….
  جناب کاسب به نظر شما این عنوانها وموفقیتها چگونه بدست آمد؟
  تمام این عناوین و موفقیتها ی چشمگیر با برنامه ریزی وخصوصا همدلی و زحمت اهالی پینگ پنگ بدست آمده است.خوشحالم که خانواده این عزیزان(برادران عالمیان-طاهرخانی-یعقوبی-شایان-عمرانی-شیشه گرها-ملارجبی-روئین تن-میرالماسی و…)به من و سایر همکارانم اعتماد کرده واین عزیزان را چهار سال بصورت شبانه روز در اختیار آکادمی قرار دادند.
  اگر بخواهید در این باره قضاوت کنید چه نظری خواهید داشت؟
  قضاوت را در وهله اول به خدای مهربان می سپارم وبعد به آنانی که شاهد واقعیتها و زحمات ما بوده اند و از حوزه پینگ پنگ خبر دارند.مطمئنا خانواده پینگ پنگ کشور از کسانی که همواره بدنبال تجارت وفرصت طلبی بوده و کارنکرده مزد ومدح خواسته اند و وضعیت پینگ پنگ کشور را در اوج پبشرفت به پایین ترین حد ممکن  رسانیده هرگز نخواهد گذشت.
  پهلوان چرا به میدان نمی آیی؟
  در حال حاضر میدانم که نمیتوانم اهداف و اعتقاداتی را که دارم پیدا کنم وهرگز حاضر نخواهم شد بخاطر چند سفر خارجی وتجارت ومدارک تقلبی خودم را بفروشم.تمامی افتخارات من با این پینگ پنگیهای دوست داشتنی  بدست آمده است.وهرگز درسهای مربیان و بزرگان را فراموش نخواهم کرد ومفتخرم که دینم را به کشورم اداکرده ام.فکر میکنم درحال حاضر وقت آن رسیده که کمی به خانواده وکارهای عقب افتاده رسیدگی نمایم واز طریق دیگر به راهم ادامه دهم تا دوباره یک شبه تمام زحمتهای انسان راعده ای پینگ پنگ نما از بین نبرند.
  جناب آقای کاسب دورنمای پینگ پنگ کشور را چگونه ارزیابی میکنید؟
  دورنمای پینگ پنگ کشور در شرایط فعلی اصلا خوب نیست.ما شاهد برنامه ریزی بدون تفکر و غیر کارشناسی و احساسی هستیم.طرفهای مشورت بسیار ضعیف هستند.در حوزه استعدادیابی و آموزش وتمرینات هیچ برنامه ای وجود ندارد.به بهانه ارتقاء پینگ پنگ مدرسین آکادمی و پتانسیلهای داخلی را از بین برده و به کمپ اشلاگر دل خوش کرده ایم وفقط در حال بازی با القاب و اسامی  وهمچنین عکس گرفتن با آنان هستیم غافل از اینکه در همین ایران هستند کسانی که هنوز میتوانند دل بسوزانند.در طی دوسال گذشته ۲۰ روز تمرین  مداوم با مربیانی که همراه تیم بوده اند نداشته ایم که این یعنی فاجعه.به اعتقاد راسخ من اگر قرار است از مربی خارجی استفاده گردد باید بصورت تمام وقت باشد و این نکته را قبل از رفتن از تیم ملی به مسئولان گوشزد کرده ام.

   

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  نظرات کاربران در "مصاحبه اختصاصی فواد کاسب با پایگاه تخصصی پینگ پنگ"

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  تازه ترین اخبار