امروز: سه شنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۸ | ۲۰:۲۴:۵۲  آخرین بروزرسانی : آبان ۲۳ام, ۱۳۹۳
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۳ آبا ۱۳۹۳ | کد خبر : 38660
  ارسال خبر چاپ خبر
 • به روز رسانی شده

  waz

  در این بخش سعی  داریم تا سوالات و پرسشهایی را که دوستان علاقمند ارسال کرده یا اینکه از بزرگان این رشته پرسیده اند رسانه ای نماییم.

  مطمئن هستیم این بخش با علاقمندان فراوانی روبرو خواهد شد ویقینا وپنجره جدیدی خواهد بود که در نهایت به سود تنیس روی میز کشورتمام خواهد شدلذااز دوستانی که سوالات فنی دارند میتوانند با ارسال درخواست خود پاسخ آن را دریافت نمایند.

  (در حال تکمیل)

   

   

   

  سوال:

  لطفا در باره آسیب شناسی تنیس روی میز توضیحاتی بیان فرمایید:

  پاسخ از امیر عمیدی:

  بحث اسیب شناسی ورزشی یک دوره ۴ ساله فوق و دکترا در تربیت بدنی است و برخلاف تصور بعضی دوستان انواع اسیب ها ممکن است در این رشته رخ دهد.

  مهمترین اسیب بدلیل ضربات سریع و انفجاری با دست ،معمولا در ارنج به شکل tennis elbow درد ارنج تنیس بازان و ارتروز مفصل شانه و در رفتگی کتف است.عمده ی این اسیب ها بدلیل عدم بدنسازی صحیح و گرم نکردن است

  اسیب دیگر بدلیل عدم تقویت عضلات تنه در کمر اتفاق می افتد و از کمر درد ساده تا پارگی دیسک بین مهره ها در شرایط حاد وجود دارد.

  اسیب دیدگی بعدی در مفاصل زانو و مچ پا است .بدلیل جابجایی های زیاد انفجاری و فشار زیاد به این دو قسمت انواع پارگیها و در رفتگی وورم و کشیدگی و …. رایج است.

  اسیب دیدگی بعدی که اهمیت دارد استرس اکسداتیو ناشی از ورزش است که بدلیل عادتهای اموزشی بد در ورزشکاران رخ میدهد. گونه های اکیژن فعال،محصول جانبی از متا بولیسم در میتوکندری است که بسیار سمی است.

  اسیب دیدگی بعدی که پنهان است و معمولا به ان توجه نمیکنند در دوران ترک ورزش رخ میدهد که دیابت و کبد چرب از مهمترین انها هستند. و افزایش وزن وچاقی هم که نوعی معلولیت است معمولا این افراد را همراهی میکنند.

  اسیب دیگری هم دیده شده که بدلیل نوع ورزش یکطرفه ما میباشد و ان هم عدم توازن دو طرف بدن است و بهمین دلیل بدنسازی طرف مقابل دست در بازی اجتناب نا پذیر میباشد.

  بعضی عوارض جانبی هم در ورزش اتفاق می افتد که رشته ما هم از انها استثنا نیست و در ورزشکاران ما هم رایج است. مانند کم شدن قند خون،تحریکات عصبی،تپش قلب ، سرگیجه ، اختلالات قاعدگی، بیخوابی، اختلالات خونریزی ، خارش های پوستی و…

  اسیب های ناشی از حوادث را هم میشود به لیست فوق اضافه کرد و هم چنین عوارض استفاده نادرست از مکملها و داروها (چه گیاهی و په شیمیایی)

   

   

   

   

   

  سوال:

  برای بیشترین ریکاوری و برگشت به حالت اولیه ،در بعد از تمرین چه باید بخورم؟

  پاسخ:

  در ۳۰ دقیقه اول بعد از فعالیت ،یک ورزشکار ،باید یک خوراک سبک پر کربوهیدرات با مقادیر کم پروتئین مصرف کند. این استراتژی مانع تاثیر باز دارنده بر فعالیت ورزشی ورزشکاران ( با تمرین بیش از یکبار در روز و چند روز در هفته و یا تمرینات با شدت بالا و زمان ۳۰ دقیقه و بیشتر،) میگردد.

  اولین ۳۰ دقیقه بعد از فعالیت ورزشی، یک زمان بهینه برای ورزشکار است که گلیکوژن از دست رفته در تمرین را جبران و دوباره ذخیره کند و شروع به بازسازی بافت عضلانی نماید.

  ذخائر گلیکوژن تقریبا ۲۰ تا ۲۲ ساعت برای احیائ دوباره ، بعد از مصرف مقادیر کافی کربو هیدرات و و خوردن با ثبات و مداوم بهمراه استراحت کافی در طول روز نیاز دارد.غیبت یک خوراکی سبک بعد از فعالیت بدنی،ممکن است موجب خستگی زود رس عضلانی و کوفتگی طولانی مدت ، بدلیل کامل نشدن بازسازی ذخائر گلیکوژن شود.عکس ۹) تخلیه گلیکوژن عضلات را،پس از چند روز تمرین شدید متوالی و بدون کربو هیدرات مصرفی مناسب، نشان میدهد.

  نخوردن غذا در بعد از فعالیت ورزشی میتواند اثر منفی بر تمرین و یا مسابقه بعدی ورزشکار بگذارد و ممکن است احتمال آسیب دیدگی را افزایش دهد.

   

   

  9

   

  تحقیقات نشان داده است که، در دو ساعت اول بعد از تمرین ، وقتی مصرف کربو هیدرات تنها باشد،به ازای هرساعت ، ۸ درصد جبران ذخائر گلیکوژن صورت میگیرد. بعد از این دوره ی زمانی دو ساعته، سرعت باز سازی و احیای ذخائر گلیکوژن،به ۵ درصد در هر ساعت کاهش می یابد .

  افزایش یک مقدار کم پروتئین در ۲ ساعت اول بعد از تمرین ،در طرف کربو هیدرات ، بازسازی گلیکوژن را به ۱۰ درصد در هر ساعت افزایش میدهد. (۲ درصد بیشتر از مصرف تنهای کربو هیدرات)

  بهترین غذای ساده بعد از تمرین،شامل یک ساندویچ کره بادام زمینی ژله ای،شیر شکلات یا سایر شیرهای طعم دار،ماست کم چرب ، مخلوط،حبوبات و غلانت همراه با شیر،میوه و نوشابه های انرژی زا،میباشد.بعضی از ورزشکاران از کم اشتهایی بعد از فعالیت ورزشی،شکایت دارند و نمیخواهند غذاهای سفت و جامد مصرف کنند. در اینحالت ،غذاهای مایع مانند مخلوط و شیرهای طعم دار مناسب هستند.

   

   

   

   

   

   

   

   

  ۱-سوال کننده آقای (غ-خ):

   
  در تمرین رده های پایه(خردسال-نونهال-نوجوان) بر شکل گیری صحیح تکنیک،تقویت تکنیک،تقویت تاکتیک،سرویس و دریافت و ….تاکید می گردد.
  در تمرین برای رده جوانان و به بالا روی چه فاکتورهایی برای پیشرفت بازیکن تا کید می گردد؟
  پاسخ دهنده۱ آقای عیمدی  :
  با سلام/در تمام تمرینات و در تمام رده ها باید این نکات را مد نظر قرار داد ۱ -صحیح بودن تکنیک و استیل بازی ۲-گرفتن امتیاز در هر رالی ،یا به عبارتی موفق بودن در رالی۳ -تمرکز داشتن در تمام رالیها. پس مشخص میشود هدف فقط تقویت تکنیک و تاکتیک نیست. هر تمرین باید از نظر جنبه های تکنیک و تاکتیک و مسائل ذهنی روانی دقیقا مورد ارزیابی قرار گیرد. افزایش نسبت سرعت -دقت (هم سرعت بالا رود و هم دقت کاهش نیابد) هم یکی از مسایل است که میتوانید مد نظر قرار دهید . تقویت نقاط فرود و کوچک کردن نقاط فرود هم میتواند در برنامه شما قرار گیرد. ارسال توپ به نقاط غیر متعارف ،انتهای لبه های میز و ناحیه وسط یا جیب بازیکن هم یک برنامه دیگر برای شما خواهد بود.
  پاسخ  دهنده شماره ۲ سرکار خانم قوام زاده:
  به نظر اینجانب یک بازیکن سطح بالا به موارد زیر نیز نازمند است ..۱-دستیابی و توانمندی به قدرت ذهنی بالا۲-یک تکنیک قوی و توانمندی تاکتیکی ۳-ورزیدگی بدنی سطح بالا ۴-قدرت درک موقعیت ها(شناخت قوی)۵-مهارت کامل که شامل یک سلسله متوازن ومتعادلاز ضربات تلفیقی(یعنی ضربات منظم- پیاپی و مرکب از حرکات مختلف میباشدو پیش بینی و سرعت انتقال و کسب مهارتهای عکس العملی ضروری است… 
  ********************************************************************************************************************
  ۲-سوال کننده آقای (غ-خ):

  لطفا تجربیات خود رادر باره کوچینگ عنوان فرمایید.(نکات فنی-روانی و روحی):

  پاسخ دهنده ۱ آقای امیر عمیدی:

  کوچینگ را نمیشود در قالب سوال و جواب تشریح کرد. در کوچینک چند مسئله مد نظر است

  ۱ -روش تجزیه و تحلیل بازی و مسابقه و یا بعبارتی تاکتیکها و استراتژی بکار رفته در بازی،مهارت و یا بعبارتی تکنیک،وضعیت روانی و ذهنی در حین مسابقه

  ۲-جمع بندی و کلیات کارمسلما لازمه ی هر دو بخش کار داشتن تجربه و دانش و علم مربوط به این کار است .

  اما این مسئله هم به تنهایی کافی نیست ،یعنی اگاهی و دانش کار لازم است اما کافی نیست و نکته دیگر نحوه ارتباط و انتقال مطلب و اعتماد فی ما بین مربی و بازیکن است.یعنی ممکن است مسئله بخوبی تجزیه و تحلیل بشود و دانش و علم مکفی نزد مربی باشد ،اما اگر بین اندو نفر -مربی و بازیکن -اعتماد متقابل نباشد اثر مناسب بهمراه نداشته باشد.جداول و روشهای مختلفی برای تجزیه و تحلیل وجود دارد . اما مهارت در تکمیل انها خود موضوع دیگری است .

  چرا که در مسابقه تنها در زمانهای مرده و افتادن توپ است که فرصت برای یادداشت برداری فراهم میشود .گاهی افراد پیش کسوت و یا مربیان کمکی و یا حتی دانشجویان برای سنجش اماری ،به مربی یا همان سرمربی کمک میکنند .اما اکثر مواقع این مربی است که بایستی دائما نت برداری نماید ممکن است مربی تمرین دهنده یک فرد باشد و کوچ فرد دیگر ،و انالیزور فردی سوم . یعنی کوچ کننده تشخیص دهد که مطالب انالیز شده را نه در هنگام ان مسابقه ،بلکه برای بعدها تذکر و اصلاح نماید.

  ممکن است با وصف اینکه تشخیص مشکل بخوبی داده شده باشد بخاطر شرایط خاص مسابقه و بازیکن ،امکان انتقال مطلب و یا پذیرش توسط بازیکن در ان لحظه نباشد یعنی خطوط ارتباطی و یا گیرنده مشکل داشته باشد .هر چند این امر ناقض وظایف مربی نیست و مربی بایستی در طول اردو های مختلف ،تمامی شرایط غیر متعارف را با بازیکنان تمرین کرده باشد و با تمامی حالات روحی و روانی و توان تاکتیکی و تکنیکی بازیکن اشنا باشد.

  مربیان محترم باید توجه داشته باشند دانش مربی به تنهایی کافی نیست بلکه اردو ها برای این است که تیم کاری تشکیل شود و نتیجه کسب شده برایند کارتیمی انجام شده است.نکته دیگر اینکه در هر جدول اماری فقط میتوان یک موضوع را سنجش کرد و حداکثر اگر آنالیزور مسلط باشد دو مسئله را مد نظر قرار داد . این امر هم موید تیمی بودن کار است . ادامه دارد…

  ******************************************************************************************************************

  سوال کننده:حمید وحدانی:

  بهترین سن برای شروع پینگ پنگ چه سنیه ؟ آیا میز و راکت مخصوص خردسالان وجود داره؟( پسر من ۴ سال و ۸ ماهشه).اگه سنش مناسب نیست فعلاً بفرستمش چه ورزشی؟در حال حاضر ژیمناستیک کار می کنه.

  پاسخ دهنده ۱امیر عمیدی:

   سلام حمید جان.دو سه سال از سن شروع پینگ پنگ فرزندتان گذشته است.شاید تعجب کنید اما دلیل اینکه این رشته خانوادگی شده همین است که بچه از دوران کودکی با راکت و توپ اشنا شده و ادراکات حسی و بویژه بینایی او قبل از اینکه به سالن بیاید تقویت میشود. شاید فکر کنید شیب یاد گیری در این سنین ۲ تا ۴ سالگی کم است اما بهر حال تاثیر زیادی هم در یاد گیری و هم در انگیزش بعدی دارد چرا که مطالب را بهتر فرا گرفته خود القایی مثبت در او به مراتب بیشتر از هم دوره ای هایش خواهد بود.اینکه او را به رشتهای مانند ژیمناستیک فرستاده اید هم خوب است چرا که انعطاف پذیری و تقویت سیستم تنفسی در این سنین بهتر صورت میگیرد . اما سریعا او را به سالن های اختصاصی تنیس روی میز ببرید و حتما نزد یک مربی ببرید که روحیات کار با کودکان را بلد باشد و بسیار مهربان باشد و دقت کنید که راکت گیری را در مراحل اولیه خوب و بصورت گیرش خنثی

  (نه فورهند و نه بکهند) یاد بگیرد . بازیهای مقدماتی بسیار بسیار مفید هستند که باید در این سن آموخته گردد .

  ********************************************************************************

  سوال کننده: سید حسین سجادی

  با عرض سلام و خدا قوت به تمامی دلسوزان واقعی ورزش کشور
  بنده در ۱ خردادماه امسال(۹۲) در همین بخش از طریق این سایت راهنمایی و کمک خواسته بودم از تمامی اساتید محترم درمورد اینکه برای حذف حرکات اضافی در بازی و انجام درست یک تکنیک به صورت اصولی با توجه به اینکه قبلا حرکت و تکنیک را اشتباه انجام میدادم بهترین کار چیست؟
  و یک سوال دیگری هم دارم که از چه راه هایی میتوان پی به نقطه ضعفهای حریفهایی با شیوه های مختلف بازی برد؟
  در انتها عرض تشکر به علت آگاه سازی جامعه ورزش کشور از اخبار به روز و لحظه به لحظه سایت و یک بیان یک درخواست از تمامی عزیزان:
  مطالب اموزشی سایت علت آشنایی من با این سایت بوده و هر روز به امید دیدن مطلب جدیدی به سایت سر میزنم اما ذوق و شوق من با دیدن همون صفحه های قدیمی آموزش به دلسردی مبدل میشه.
  فکر میکنم تمامی علاقه مندان به این رشته هر روز مشتاق و تشنه یادگیری و استفاده از تجارب اساتید و بزرگان و بازیکنان هستن
  با تشکر از اینکه دیدگاههای من رو انشار میدید.
  (سجادی)

  پاسخ جناب آقای عمیدی:

  با سلام سید حسن عزیز جواب شما هم تا حدودی در ۱۷ داده شده اما بنظرم اگر شما کمی تمرین توپ زیاد با سرعت بالاتر از معمول خوتان را انجام بدهید بتدریج و خودبخود حرکات اضافی را بدلیل جبر زمان کم حذف خواهید کرد. در مورد نقاط ضعف حریفان جداول و ردشهای مختلفی هست که باید حتما در کلاسهای مربیگری شرکت و با روش کار اشنا شوید با نشکر

  **********************************************************************************************************

  سوال کننده رحیم پور:

  با تشکر از همه اساتیدی که علم خودشونو تو این سایت بدون چشمداشت ارائه میکنند.
  یه سوال داشتم ممنون میشم اگه یکی از اساتید بهش جواب بده: تو زدن ضربات فورهند باید وزن خودمونو روی پای راست بیاریم و مقداری روی زانوی پای راست بشینیم و با پای چپ تعادلمونو حفظ کنیم. میخواستم ببینم این فرایند برای ضربات بکهند چطوریه؟

  پاسخ آقای عمیدی:

  با سلام خدمت اقای رحیم پور عزیز،بحث انتقال وزن و سایر مباحث مربوط به بیومکانیک در تکنیکهای تنیس روی میز را به نسبت شرایط بازیکن مطرح و پاسخ داد .در بکهند جلوی میز، بدلیل بکار گیری اهرمها و عضلات کوچکتر،و زدن ضربات در اوج و پیش از اوج،انتقال وزن بسیار کمتر از فورهند تاثیر دارد و هر چه سرعت و سطح بازی بالاتر میرود بازیکن ناچار از حذف بخشی از مراحل پیش از ضربه و بعد از ضربه شده،در نهایت نقش انتقال وزن به صفر نزدیکتر میشود یعنی عملا حذف میشود. اما اگر از میز دور شوید ناچار عضلات بزرگتر را هم باید در گیر کنید که هم عضلات پا و هم بالا تنه را باید بکار گرفت. در این حالت در بکهند انتقال وزن از پای چپ (برای راست دستها)که کمی هم عقبتر باید باشد ،به پای راست (جدوتر )خواهد بود.اتقال از پاشنه به پنجه در تنیس روی میز سطح اول جهان اصلا معنایی ندارد و کاربردی ندارد. پس اولا سطح بازی ،دوما سرعت توپ و رفت و برگشت توپ ،سوما فاصله از میز،رابااستیل بازی و تاکتیک مرکزی بازیکن و یک جناحی و یا دو جناحی بودن او و…. همگی در پاسخ سوال شما دخیل است

   

  ******************************************************************

  سوال:

  چه فاکتورهایی موجب میشوند که تعریق ورزشکاران در حین فعالیت ورزشی کمتر شود؟

  پاسخ از آقای عمیدی:

  تعریق در وهله اول ،به این معنی است که ورزشکار ،به وسیله ی ان دمای بدنش را از دست میدهد. کاهش مایعات بدن ،به شکل عرق کردن ،به چندین فاکتور بستگی دارد. شامل سطح بدن ،دمای محیط بیرونی،ژنتیک ،سازگاری با گرما، میزان ابگیری اولیه، جنس لباس و پوشش و نسبت شدت به مدت تمرینات.(حدول ۱۰) یک ورزشکارباید مطلع باشد که کاهش تنفس و ادرار میتواند نتیجه ی کم اب شدن بدن در اثر فعالیت بدنی باشد. ورزشکار هم در محیط گرم و هم در محیط سرد ،عرق میکند و هر ورزشکار باید متوجه باشد که بدنش در طول فعالیت ورزشی به عرق کردن نیاز دارد .

  rfvc

  ****************************************************


  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "پرسش وپاسخهای فنی تنیس روی میز"
  1. مدیر سایت می‌گه:

   به نام خدا
   جناب حمید
   با سلام
   احتراما،لازم است نام و فامیل شمابصورت کامل وشناخته شده ارسال گردد.
   با تشکر

  2. حمید وحدانی می‌گه:

   سلام
   بهترین سن برای شروع پینگ پنگ چه سنیه ؟ آیا میز و راکت مخصوص خردسالان وجود داره؟( پسر من ۴ سال و ۸ ماهشه).اگه سنش مناسب نیست فعلاً بفرستمش چه ورزشی؟در حال حاضر ژیمناستیک کار می کنه.

  3. مهدی غفاری می‌گه:

   باسلام‏*‏ با احترام به نظر خوب وکارشناسانه آقای عمیدی در موردگوچ کردن بازیکنان *برای بنده درطول چند سال مربیگری ثابت شده که گوچ اولین کاری که میکند تمرکز امتیاز گیری حریف را برهم میزند پس گوچ یک مسئله روحی وروانی است ومربی موفق است نگرش قوی نسبت به حالات روحی وروانی شاگرد خود و حریف مقابل اوداشته باشد نمونهای گوچ خوب بازی نوشاد و وانگ لی چین که آقای جعفر پور واقعا شخصت وقدرت مربیگری خود را در آن بازی تاریخی نشان دادند.پس گوچ کردن بازیکنان بخصوص در ردهای نوجوانان و جوانان بسیار نقش سازنده در برهم زدن تمرکز وروحیه امتیاز گیر حریف میتواند داشته باشد.  

  4. حمید وحدانی می‌گه:

   سلام آقای عمیدی عزیز
   ممنونم از راهنمائیتون.اولین فرصت میبرمش خونه پینگ پنگ سنندج.اما در مورد راکت و میز پینگ پنگ مخصوص خردسالان نفرمودید؟با توجه به پیشرفت هایی که تو این رشته شده ، این امکانات هست یا نه ؟اگر هست کجا میشه تهیه ش کرد و اگرم نیست به نظر شما اکه بخوایم یه میز سفارشی واسش تهیه کنیم چه ابعادی داشته باشه خوبه؟.ممنونم.یا حق

  5. amidi می‌گه:

   با سلام راکت که فراوان هست با دسته کوچک مخصوص این سن . برای میز هم اگر در سالنها پالت باشد میتوان یک میز را برای افراد کوچولو پالت گذاری کرد تا ارتفاع میز کمتر باشد . میزهایی هم هستند که پایه های انها به گونه ای است که میشود ارتفاع را کم و زیاد کرد .

  6. اشتری می‌گه:

   باسلام لطفا درمورد برخورد با بازیکنانی که در طول مسابقه فراز و نشیب فراوانی دارند گاهی مبارزه جانانه دارند و گاهی افت می کنند مطلبی را ارائه دهید و اینکه چگونه می توان یک بازیکن را به مسابقه برگشت داد ارائه طریق نمائید .با تشکر

  7. amidi می‌گه:

   با سلام مطلب قهرمان تمرین سالنی تا حدود زیادی برای اینگونه افراد است .

  8. سیروس بهمئی می‌گه:

   باعرض سلام ودعای خیر خواهشمند است در صورتی که مطالبی آموزشی تکنیکی مد نظر جنابعالی برای رفع عیب بازکنان عجول نونهال وجود دارد بفرمایید باتشکر

  9. مدیر سایت می‌گه:

   به نام خدا
   آقا علیرضا
   باسلام
   احتراما،برای انتشار دیدگاهها باید حتما نام وفامیل وایمیل معتبر وارد شود.
   با تشکر

  10. سید حسن سجادی می‌گه:

   با عرض سلام خدمت مدیران سایت بنده دو بار پیام داده ام اما پیامهای من در سایت ثبت نشده است. ممنون میشوم که علت را بدانم با تشکر. سجادی

  11. سيد حسن می‌گه:

   به نام خدا
   با سلام به تمام ورزشکاران عزیز و محترم
   از مدیران و اعضا و اساتید محترم که همیشه با مطالب پرمحتوا و تخصصی خود باعث شده اند علاقه من به این سایت روز به روز بیشتر شود تشکر میکنم
   من ۲۴ سال سن دارم و در حدود ۲ سال هست که این ورزش بینظیر رو دنبال میکنم
   من باتعثب و باانگیزه و پرتحرک و پرشور و باانرژ‍ی هستم.
   از طرفی مطالب و بی عدالتی ها رو هم میبینم که هر چه سطح بالاتر میره انگار بیشتر میشه برعکس این که باید کمتر بشه و از خودم میپرسم که هدف من چی باید باشه در این ورزش؟ جدای از سلامتی و تندرستی .
   پیشرفت انسان زمانی تحقق پیدا میکنه که انسان هدفی داشته باشه وقتی هدفی که انسان انتخاب میکنه در معرض خطر باشه انسان حتی علاقه و انگیزشو برای ورزش کردن هم ز دست میده.
   من در کل در انجام هر کاری که براش وقتمو میزارم هدفی تعریف میکنم درسته این ورزش باعث تندرستی و سلامتی و تقویت قوای فکری و روحی منه اما من میل به ترقی و رشد و تعالی دارم اگر این حق خوری ها و بیعدالتی ها قراره تمام زحمات و انگیزه و اشتیاقم رو بر باد بده من باید چکار کنم؟
   در سن ۲۲ سالگی در مشهد برای یادگیری اصولی به هیئت تنیس رفتم و اونجا گفتن که سن من مناسب نیست و باید در کلاسهای آزاد شرکت کنم که این کلاسهای آزاد هم فقط جنبه تفریحی و مسابقه ای داشت و کسی آموزش نمیداد
   برای ورزش کردن در کشور ما باید ثروت داشت در غیر این ثورت نه امکاناتی هست و نه پیشرفتی
   بعد از دوسال علاقه و انگیزه ای که روز به روز بیشتر میشه و تقلید از بازیکنان سطح اول جهان مثل مالانگ ژان جیکه و تیموبول تا حدودی تکنیکها رو یاد گرفتم اما اصل و اصول رو نه
   در مورد هر تکنیک اطلاعات و تصویرسازی ذهنی رو دارم اما در موقع انجام اون عظلات با هم هماهنگ نیستند حتی با این که روزی چند صد بار سایه حرکت رو انجام میدم جلوی آینه
   در بازی حرکات اضافی زیادی دارم و این باعث شده که انرژی زیادی مصرف کنم به طوری که بعد از ۳۰ دقیقه بازی تمام لباسهام خیس عرق میشن و قطره های عرق سرازیر میشن از بدنم اما خب به لطف خدا فیزیک بدنی استقامتی و نفس زیاد و بدن چابکی دارم که هم باعث شده در بازی از سرعت بالایی برخوردار باشم هم در رالی ها با کمبود انر‍ژی مواجه نشم.
   به لطف خدا ۳ ماهی هست که زیر نظر یکی از بهترین و باتجربه ترین مربیان کشوراستاد بزرگوار و عزیزم جناب آقای امین زاده قرار گرفتم و ایشون با انر‍ژی ناتمامشون همیشه باعث شوق و اشتیاق بیشتر من برای یادگیری شدن.
   به لطف داشتن اینچنین استادی تونستم خیلی از حرکات اضافی رو کم کنم و کم کم در حال تغییر استایل بازی خودم هستم .
   در وحله اول تمام حرفها و تمهیدات استادم برای من حرف اولو میزنه اما همیشه دوست داشتم به یک نظر جامع و کلی برسم و دانش و تجربیات و گفتار تمامی اساتید برای من مصمر سمر خواهد بود دوست دارم نظر تمامی اساتیدی که در سایت تمامی مطالبشون رو خوندم بدونم. با تشکر از این سایت که به نظر من جز حقیقت چیزی رو بیان نکرده
   من برای اعلام این که شهرهای اطراف مشهد دارای لیگ هستند اما مشهد نه. سعی کردم چندین بار با ریاست فدراسیون که توی سایت فدراسیون نوشته تماس مستقیم با ریاست فدراسیون تماس حاصل کنم اما این بخش کلا تعطیله دوستان وقت خودشون رو حدر ندن. و به دنباا مطالب آموزش هم توی اون سایت نگردید که کاری بس بیهوده است چون جز صفحه ای خالی چیزی نمیبینید باور نمیکنید بفرمایین نگاه کنیدhttp://www.irttf.ir/Page1047.aspx
   با تشکر از زحمتکشان و دلسوزان واقعی این ورزش بینظیر و بینهایت پرمحتوا که با این همه پتانسیل و انگیزه و اشتیاق واقا مظلوم واقع شده است…با تشکر سجادی

  12. رحیم پور می‌گه:

   با تشکر از همه اساتیدی که علم خودشونو تو این سایت بدون چشمداشت ارائه میکنند.
   یه سوال داشتم ممنون میشم اگه یکی از اساتید بهش جواب بده: تو زدن ضربات فورهند باید وزن خودمونو روی پای راست بیاریم و مقداری روی زانوی پای راست بشینیم و با پای چپ تعادلمونو حفظ کنیم. میخواستم ببینم این فرایند برای ضربات بکهند چطوریه؟

  13. مدیر سایت می‌گه:

   به نام خدا
   جناب رحیم پور
   با سلام
   احتراما،باید حتما نام و نام خانوادگی وهمچنین ایمیل خود را بصورت کامل جهت انتشار دیدگاه یا سوال خود ارسال فرمایید
   با تشکر

  14. سپهر رحیم پور می‌گه:

   با سلام.
   خیلی ممنون از جناب آقای عمیدی و مدیر محترم سایت.

  15. سيدحسن می‌گه:

   با سلام خدمت مدیریت سایت
   از شما تقاضا دارم دیدگاهی رو که بنده در تاریخ یک خرداد امسال گذاشتم و در اون سوالمو عنوان کردم پاک کنید چون فکر کنم مدت زیادی گذشته و کسی راهنمایی و نظری در این مورد نداشتند
   ممنون از احترام متقابل شما. با تشکر

  16. سيدحسن می‌گه:

   با سلام خدمت تمامی عزیزان و علاقه مندان و دلسوزان واقعی
   بسیار سپاسگذار و ممنون هستم از جواب استاد عزیز عمیدی بابت جوابی که به سوال بنده دادن
   خیلی وقت بود که منتظر جواب سوالاتم بودم تشکر خیلی زیادی هم از مدیر سایت دارم
   با تشکر(سجادی)

  17. ترکان می‌گه:

   با سلام و عرض ادب.
   سوال ۱…از این رده به بعد بایستی درصد بیشتری از زمان تمرینی در قسمت اجرای تکنیکها به بکار گیری همزمان عضلات در گیر ان تکنیک بخصوص اختصاص داده شود.دقت کنید همزمان.در اینصورت قدرت و سرعت توپهای ارسالی با صرف انرزی و نیروی کمتر بالا می رود.در زمان تمرینی بدن سازی نیز علاوه بر فاکتورهای مادر تقویت عضلات در گیر مخصوص ان برنامه تمرینی زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد و هماهنگی اعصاب و عضلات روی ان عضلات نیز در دستور کار در همان جلسه و در انتهای کار بدنی بسیار لازم است.
   در زمان تمرینی تاکتیکها. عضلات مخصوص تقویت شده و تکنیکهای اجرا شده با استفاده از عضلات در گیر ان تکنیک در غالب تاکتیک ها اجرا و در این شرایط تمرینی تمرکز و تعیین نقطه فرود روی میز حریف بسیار مهم است.
   در شرایط قبل از مسابقه در صد بیشتری از تمرینات مخصوص امادگی جسمانی ویزه تقویت عضلات در گیر و اجرای تکنیکها با استفاده از عضلات در کیر مخصوص ان ضربه بوده و تاکتیکها درصد کمتر و هر چه به زمان مسابقات نزدیک می شویم تاکتیکها ی جایگزین دو گزینه قبل به تدیج می شوند.
   این مقطع تمرینی بسیار حساس و طبق برنامه جلو رفتن و سیستمی بودن ان و ار تباط جلسات مختلف تمرینی با یکدیگر طبق برنامه و زمان بندی ان لازم و ضروری است.در هر جلسه تمرینی توضیح محتویات و برنامه ای که قرار است کار شود برای بازیکنان ضروری است.
   سوال ۲….کوچینگ شامل تمامی برنامه ها و تاکتیکهایی است که یک مربی در طول اردو های مختلف تمرینی با توجه به نقاط ضعف و قدرت حریفان انالیز و روی بازیکن کار کرده و در میادین مسابقه این مهم را برای بازیکن بیشتر یاد اوری و تفکیک می کند و بدیهی است وقتی بازیکنی در شرایط مسابقه برنامه ریزی قبلی داشته باشد در موقع اجرا راحت تر و ارامش بیشتری خواهد داشت پس مسائل روحی روانی هم با حضور مربی همان اردوها بهتر رفع و قابل کنترل است.کوچ بدون برنامه ریزی قبلی از طریق اردوها مبصری و نام حوله دار ی برای ان زیبنده تراست.با تشکر ترکان.

  18. ترکان می‌گه:

   با سلام و عرض ادب.
   به اقای سید حسن توصیه می کنم.این رشته را از اول شروع کنند.
   -ابتدا ضربات فورهند.سپس بکهند و بعد از ان ترکیب این دو.
   -سایه زنی هر تکنیک قبل از اجرا بصورت کاملا صحیح و با صبر و شکیبایی.
   -گیم تا تکمیل تکنیک فورهند و بکهند بسیار مضر است.
   -استفاده از میل زورخانه برای هماهنگی اعصاب و عضلات شما مفید و حرکات اضافه را از بین می برد.بصورت سر شانه و سر دست.
   -پس از اجرای هر ضربه تکنیک بکهند و فورهند و ترکیبی ان هر کدام به تعداد ۵۰۰۰ عدد بصورت صحیح سیر صعودی و پیشرفت سریع شما شروع خواهد شد.
   -استفاده از توپ زیاد در صورتی مثمر ثمر است که توپ انداز دقیقا بصورتی توپ را برای شما پرتاب کند که نقطه فرودش روی میز شما در بکهند در حدود انتهای میز شما و ضربه را در کمی بعد از نقطه فرود و نقطه فرود به توپ زده و در فورهند کمی قبل از اوج و فرود توپ ارسالی در نقطه وسط میز بین تور و گوشه فورهند باشد.و سرعت ارسال مناسب با پیشرفت شما در اجرای تکنیک فقط اضافه شود.
   در صورتی که سوالی در این رابطه داشته باشید فقط پس از اجرای موارد مزبور در خدمت خواهم بود.با تشکر ترکان

  19. amidi می‌گه:

   با سلام دوستانی که اصرار بر تمرینات عضلانی (مقاومتی) و یا قدرتی دارند به شرایط سنی توجه داشته باشند . لازمه بازسازی در عضلات و تقویت قدرت و نیرو و توان ،رسیدن به سن بلوغ و تشرح هورمونهای تستوسترون است.در سنین خردسالی و نونهالی ،شرایط فیزیولوژیکی به گونه ای است که هماهنگی و انعطاف و استقامت دستگاه گردش خون و تنفس بیشتر مد نظر است.

  20. ترکان می‌گه:

   با سلام و عرض ادب.
   ممنون اقا سید حسن که الحمدالله بالغ و ۲۴ ساله هستند و اگر کسی شک دارد می تواند بررسی کند.
   در رابطه با جوانان هم که وقتی نفر اول دنیا در این رشته ۱۸ ساله هم بوده بدون استفاده از عضلات در گیر محال است.تقویت عضلات در گیر حضور در سالنهای بدن سازی نیست.استفاده از وزنه سبک و روشهای اpnf و…..است که می تواند باعث تحول باشد.یکی از دلایل فنی عقب مانده گی ما در این رشته عدم توجه به این موارد و عدم درک غیر متخصصین که سابقه فعالیت قهرمانی و ورزشی را ندارند می باشد .انشاالله اموزش ما پر بار شود.با تشکر ترکان.

  21. سید حسن می‌گه:

   با عرض سلام و خدا قوت خدمت تمامی ورزش دوستان و مخصوصا جامعه پینگ پنگ کشور.
   از استاد عزیز و بزرگوارم جناب آقای ترکان کمال تشکر و قدردانی را دارم که وقت گرانبهایشان را برای راهنمایی و کمک به بنده گذاشته و مطالب را مرور کرده و مطالب و تجربیات و نکته های بر مبنای علم ورزش روز را منعکس کردند . استاد عزیزم تمامی گفته ها و نکته های شما را اجرا خواهم کرد. هر چند نیاز به صبر و تلاش بسیار زیاد دارد مسلم است نابرده رنج گنج میسر نخواهد شد.
   با توضیحات تووری و عکس علاقه مندان و ورزشکاران ممکن است باز هم متوجه اهمیت اصول نشوند به همین دلیل:
   تقاضایی دارم و آن این است که فیلم تمامی تکنیکها و حرکات توسط مربیان عزیز این سایت که هر کدامشان دریایی از علم و تجربه هستند و ثمره کارشان با پروش بازیکنان فهیم و بااخلاق و خوش تکنیک و باهوش مشخص است با بالاترین کیفیت تهیه شود و برای فروش در دسترس عموم قرار گیرد. بدون هیچ شکی استقبال بی نظیری از این مجموعه ویدیویی خواهد شد چرا که جای همچین مجموعه ی ویدیویی برای تمامی فارسی زبانان جهان خالیست.
   باز هم از مدریت سایت و استادان و مربیان عزیز و بزرگوار و متواضعی که بدون هیچ چشم داشتی قصد کمک رسانی و راهنمایی علاقه مندان این رشته غنی ورزشی را دارند کمال تشکر و قدردانی را دارم.خوشبختانه اینجانب در سال ۱۳۹۳ موفق به گرفتن مدرک مربی گری درجه ۳ شدم و بایدخیلی بیشتر نسبت به گذشته تمامی حرکات و تکنیکها را به صورت کاملا درست و اصولی در خود نهادینه کنم و از استایل کاملا صحیح برخوردار شوم تا خدای نکرده با آموزش اشتباه به علاقه مندان این رشته آنها را از دنیای ورزش و قهرمانی دور نکنم چرا که با انجام اصولی و علمی ورزش از آسیبها جلوگیری میشود و همچنین پیشرفت دوچندان خواهد بود و در نهایت ورزشکار با این گونه ورزش کردن روحیه و میل و انگیزه اش بیشتر و بیشتر خواهد شد.
   با تشکر فراوان سید حسن سجادی

  22. amidi می‌گه:

   با سلام مطلب ۲۰ در دنباله سوال ۴ مربوط به اقای وحدانی است

  23. ترکان می‌گه:

   با سلام و عرض ادب. (تصحیح شده)
   جواب عزیز شماره ۶
   منظور در طول یک مسابقه است یا در مسابقات مختلف یک دوره خوب بازی می شود و دوره مسابقه بعدی دارای افت.چون کلمه مسابقه ذکر شده یک مسابقه مد نظر می شود.
   ۱- فاکتورهای امادگی جسمانی و توانایی بدن.. بسیار مهم است چون در اثر تحلیل رفتن توانایی اجرای درست تاکتیکها را نیز از دست خواهیم داد یا در ابتدای مسابقه گرم کردن به خوبی انجام نشود نشیب را باعثد می شود.
   ۲-تسلط و تکیه روی تاکتیک بخصوص ….در صورتی که مورد بالا عامل نباشد در موقع مبارزه جانانه توپهای ارسالی حریف و دریافتها باب میل شما انجام شده و از تاکتیک مسلط خود استفاده کرده اید در این حالت جنب و جوش و حرکت پا و غیره عالی انجام می شود ولی اگر توپهای ارسالی و نوع پیچها تغییر و در نقاط ضعف شما باشد مشگل افرین و حتی تاکتیک مسلط خود را هم در این شرایط خوب اجرا نخواهید کرد و ارامش و از نظر روانی هم بهم خواهید ریخت که نیاز به تمرینات متعدد و رفع نقاط ضعف در تمرینات لازم است.
   ۳-نداشتن برنامه …. عدم شناخت تقابل با بازیکنان مختلف که دارای تاکتیکهای مختلف هستند عامل است در یک مسابقه سبک بازی مناسب تاکتیک شما اعمال می شود که باعث فراز و تاکتیک دیگر مناسب بازی شما نیست و نمی دانید چکونه تقابل کرده و از توانایی خود در این چارچوب استفاده کنید می شود نشیب.
   ۴-عدم اجرای بازی منطقی در طول یک مسابقه…می دانید که انواع توپهای در یافتی دارای ضربه منطقی بخصوصی در حد توانایی شما را دارند بطور مثال روی کات تاپ اسپین می زنید یا روی توپ بلوک شده درایو.ان موقع که حتما روی این نوع توپها ضربه لارم را می زنید موفق و فراز است و مواقعی که در پوئنی تعلل میکنید یا نمایشی می زنید در نهایت نشیب را باعث شده اید . چون خوب بازی کردن روی یک پوئن گرفتن یک امتیاز است ولی تثبیت بازی در کل گیم و کل بازی موفقیت اصلی است.روی کات برنامه شما و تمرین شما زدن تاپ اسپین بوده است نه کات کشیدن اینجا تعلل محافظه کاری و زدن تک روی ان نمایشی است و حتی اگر باعث پوئن شود تثبیت را از دست داده و برنامه شما که حاکی و منشعب از تمرینات قبلی است بهم خواهد ریخت و افت و نشیب را باعث.بیشتر توضیح دهم این ضربه تک نمایشی جزو تمرینات شما نبوده پس عضلات شما امادگی اینگونه بکار گیری بصورت ممتد را ندارند حتی اگر جلو بازیکنی ضعیف بیش از حد استفاده شود برای بازی بعدی عضله بخصوص برای تاپ اسپین که جزو برنامه شما بوده جواب نمی دهد و نشیب.
   -گفتن بقیه مطالب مستلزم دانستن شیوه بازی شماست و اینکه مسابقه شامل چند بازی یا افت و خیز در یک مسابقه بخصوص یا دوره مسابقات مختلف مد نظر است.
   توجه به موارد فوق برگشت است.
   جواب عزیز شماره ۸
   این بازیکن نمی داند کدام توپ را بایستی در نقطه اوج بزند و کدام را قبل از اوج و کدام را کمی بعد از فرود.تمرینات ایشان در زدن ضربه ها تفکیک شود مثال بکهند را کمی بعد از فرود موقعی که توپ روی انتهای میز خود ارسال شده اجرا و کمی قبل از اوج موقعی که در وسط میز خود بین تور و انمتهای میز خود بازیکن روبرو ارسال کرده و همین مورد در رابطه با فورهند و اجرای تکنیکهای دیگر و حرکت پا و پوزیشن قرار گیری پشت توپ موقع ضربه همه ضربات راس مثلثی زده شود که قاعده ان قفسه سینه است و در تمرینات این مهم دقیقا چک و اجرا شود بدیهی است اجرای تاکتیکهای بالاتر پس از طی این مراحل جایز بوده و ایشان ممکن است تاکتیکهای بالاتر را که مستلزم سرعت ساعد بالاتر و حرکت پای بهتر است را زودتر اعمال کرداند که در این شرایط در اجرای تاکتیک معمولی هم تاثیر سوئ دارد باید گام به گام و پله پله تاکتیکها در زمان خود و با توجه به امادگی جسمانی و اندازه یادگیری مهارتی صورت پذیرید..با تشکر ترکان.

  24. احمد بشری می‌گه:

   با سلام و عرض تشکر به خاطر راه اندازی این بخش .خیلی خوب و مفید است اما بنده حایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم ما در شهرستان هر روز تمرین میکنیم اما از قوانین داوری اطلاع کاملی نداریم برخی وقتها به مشکل بر میخوریم و هیج جایی برای پاسخ نداریم تو گوگل هم هر چه جستجو کردم آموزش داوری نداشت من را رهنمایی فرمایید ممنون میشم مجدد از زحماتتون ممنونم‌

  25. رضايي می‌گه:

   سلام ببخشیداگه سوالم اشتباهه چرانقویم بانوان تغییر کرده چرا دور اول نوجوانان دختر اول بهمن شروع می شه ودور دوم هشتم بهمن تقصیرنوجوانانی که خودشان را برای ۲۱آبان درکرمان آماده کرده بودند چیه فکر نمی کنم مسئولین که پاسخی قانع کننده داشته باشند نظر شما چیه ؟

  26. سید حسن می‌گه:

   با سلام چرا سول بنده در مورد مربی حال حاضر تیم ملی منتشر نشد؟

   • مدیر سایت می‌گه:

    به نام خدا
    باسلام
    جناب سید حسن جهت انتشار دیدگاهها طبق قانون رسانه ها می بایست نام و نام خانوادگی وایمیل معتبر ارسال گردد
    باتشکر

  27. محمد ایینی می‌گه:

   چکار کنیم که راکت مان رویه ان مرده نشود

  28. amidi می‌گه:

   با سلام دوست من رویه بهر حال نوعی لاستیک است و تاریخ مصرف دارد حتی اگر بسته بندی اش باز نشده باشد.اما اگر در معرض نور و بویژه افتاب باشد و یا گرد و غبار ،زودتر خاصیتش را از دست میده پس در جلد نگهش دار و تمییزش کن

  29. فرهاد می‌گه:

   باسلام
   آیا تنیس روی میز برای دیسک کمر مفید است یامضر
   باتشکر
   فرهاد

  30. amidi می‌گه:

   با سلام فرهاد عزیز،در هر ورزشی چنانچه در برنامه بدنسازی به عضلات تنه توجه نکنند عاقبتش گرفتاری به درد دیسک خواهد بود. در تنیس روی میز هم اول باید به تقویت این عضلات پرداخت. متاسفانه چون در ورزش اول به عضلات دست و پا توجه میکنند و بعدها با کنار گذاشتن ورزش و ضعیف تر شدن عضلات تنه مشکل دیسک هم بروز میکند. اما در حالت عادی چون عضلات تنه و شکم و پشت در این رشته فعال هستند قاعدتا کمک کار مهره ها هم خواهند بود مگر اینکه بین مهره ها فاصله باشد یا نارسایی دیگری باشد یا کمبود منیزیم و روی و کبالت دیگر مواد معدنی داشته باشند

  31. م می‌گه:

   با سلام
   لطفا آقای عمیدی پاسخ دهند
   بنده ۲۸ سال دارم و از سن ۹ تا ۲۲ سالگی بصورت مداوم ورزش پینگ پنگ انجام میدادم و عضو ثابت تیم های اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور بودم اما به دلیل شرایط کاری از این ورزش کناره گیری کردم به حدی که دست به راکت نزدم و الان با اضافه وزن شدید(در حد ۳۰کیلو)بخصوص در ناحیه شکمی مواجه شده ام خواستم راهی به من پیشنهاد کنید تا با کمترین زمان ممکن این اضافه وزن را بصورت کامل نه بصورت مقطعی رفع کنم با توجه به شرایط کاری زیاد نمیتوانم زمانی برای ورزش کردن داشته باشم (حداکثر هفته ای ۲ جلسه) و درصورت امکان برنامه ای عملی برای جبران این اضافه وزن ارائه دهید. ممنون
   اگر ممکن است آدرس ایمیل شخصی آقای عمیدی را به ایمیل اینجانب ارسال کنید

  32. amidi می‌گه:

   با سلام دوست عزیز جناب اقای >م<بسیار متاسفم که به مسئله سلامتتان بی توجه هستید . بدن شما و هموستاز ایجادی قبلی برای شرایط تمرینات سخت بوده و الان با ترک ورزش و احتمالا دریافت کالری به اندازه سابق علاوه بر اضافه وزن مشکلات دیگری هم خواهید داشت . مثلا چرب شده کبد و فشار ناشی از ۳۰ کیلو اضافه وزن .کاهش وزن نمیتواند بیش از ۲ الی ۳ کیلو در ماه صورت بگیرد . مگر اینکه زیر نظر دکتر های تغذیه و همراه با ورزش باشد .برای هر کیلو وزن حدود ۷۰۰۰ کیلو کالری باید سوزانده شود و یا کاهش دریافت مواد غذایی داشته باشی.مثلا اگر در روی ترید میل با سرعت ۶کیلومتر بر ثانیه دو سریع بمدت ۳۰ دقیقه انجام بدهی ۱۰۰ کیلو کالری خواهی سوزاند. یعنی اگر هر روز این تمرین را ادامه بدهی تازه در ماه ۳۰۰۰ کیلو کالری میشود و به شرط ادامه وضع قبلی تغذیه ، نیم کیلو کاهش وزن خواهی داشت.
   توصیه من تمرینات اینتروال است یعنی فعالیت شدید و متوسط تا شدید و استراحت. اگر با شدت ۷۰ تا ۸۰ در صد بیشینه سرعت و بصورت متناوب تمرین کنی یعنی در یک ست ده بار ۳ دقیقه بدوی و ده بار ۳ دقیقه استراحت بین ان داشته باشی ۲ برابر چربی سوزی خواهی داشت.
   بهرحال بهتر است سریعا بخاطر سلامتی ۱ورزش را ادامه دهی ۲ دریافت کالری ات را بشدت کاهش دهی ۳ ان غذایی را که در سه وعده میخوری ،اگر توانستی در ۶ وعده تقسیم کن چرا که سیستم گوارش هر بار ۱۵۰ کیلو کالری برای غذای دریافتی هزینه خواهد کرد .۴ اصلا بعد از ۸ شب چیزی نخور ۵ در میان وعده ها یک برگه زرد آلو یا یک قاچ سیب بخور تا سیستم گوارش فعالیت نماید ۶ هه له هوله و پیتزا و غذاهای فاست فود و نوشابه ممنوع ۷مصرف ویتامین eرا فراموش نکن . یک دوست خوب برای همراهی این کار سخت با خودت همراه کن . برات ارزوی توفیق دارم
   البته اقای علوی و اقای نظری و خود بنده هم باید همین کار را بکنیم . من کمتر از دو تا دوست دیگر

  33. رزا ح می‌گه:

   با سلام” ضمن تشکر از آقای عمیدی یک سوال داشتم “چوب و رویه ی مناسب برای بازیکنان نونهال که در سطح حرفه ای و نیمه حرفه ای کار میکنند چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ ممنون

  34. amidi می‌گه:

   با سلامی مجدد. چوب و رویه را بر اساس سطح بازی و روش بازی انتخاب میکنند.من خودم به نونهالان استان توصیه میکنم که چوبهای با سرعت متوسط به پایین و رویه های با ضخامت ابر ۱/۷ تا ۲ انتخاب کنند تا ضربه هایشان بیشتر با احساس دست خودشان باشد و بقول معروف عیار دستشان خوب بشه . از چوب با سرعت بالا و رویه ماگزیمم اجتناب کنند. بعدا با پیشرفت احساس دست آنها و سطح بازی و تعیین روش بازی ،رویه و چوب متناسب با توان پرداخت هزینه و موجودی بازار تعیین میشود.

  35. رزا ح می‌گه:

   ممنون آقای عمیدی” اگه میشه اسم چندتاازاین نوع چوب و رویه با خصوصیاتی که گفتید نام ببرید. ممنون بابت راهنماییتون

  36. amidi می‌گه:

   با سلام این ممکنه جنبه تبلیغات بشه لطفا با ایمیلم در ارتباط باشید نمیخوام اتهام طرفداری از یک شرکت خاص را بمن بزنند

  37. رزا ح می‌گه:

   سلام” چشم آقای عمیدی من سوالمو به ایملتون فرستادم. بازم ممنون

  38. مائده می‌گه:

   با سلام. من از اصفهان هستم و به پینگ پنگ علاقه مندم. باشگاه تختی کلاس پینگ پنگ نداره و متاسفانه باشگاه دیگه ای رو پیدا نکردم که داشته باشه و الان نمیدونم باید کجا برم و چی کار کنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  39. احسان رحیمی می‌گه:

   سلام راکت پینگ پنگ donic top team چه فرقی با راکت donic waldner line داره؟

  40. محمد عارف کارگریان می‌گه:

   آیا دسته تنیس حتما باید قرمز و مشکی باشد یا می تواند دو طرف قرمز باشد برای مسابقات

  41. عرفان عرفانی می‌گه:

   با سلام.رویه بک هندم آنتیه از نع پیرانجا.
   میخواستم ببیتم رویه فورهند و چوب راکت باید چه مشخصه ای از نظر سرعت و پیچ داشته باشه

  42. علی عزیزی می‌گه:

   سلام.با تشکر از زحمات شما.متاسفانه من خیلی دیر گرم میشوم.چه کار کنم که زود گرم شوم

  43. امیر می‌گه:

   ببخشید.من پانزده ساله هستم یک دوره سه ماه اموزشی پینگ پنگ دیدم می‌خوام بدونم این سن برای شروع پینگ پنگ دیر شده و دیگر نباید سراغ این ورزش بروم

  44. علی نوروزی می‌گه:

   با سلام ایا نیازه تو باشگاه ها راکت به همراه خودمون ببریم یا دارن؟؟؟؟

  45. علی نوروزی می‌گه:

   با سلام ایا نیازه تو باشگاه ها راکت به همراه خودمون ببریم یا دارن اگه جواب بدین ممنونم


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار