امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۹:۱۵  آخرین بروزرسانی : اسفند ۲۶ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ اسف ۱۳۹۴ | کد خبر : 60967
  ارسال خبر چاپ خبر
 • مطلبی آموزشی از جمیل لطف الله نسبی

   

   

   

   

  123

   

   

  مطلب مرتبط:چراباید نزدیک میز بازی کرد(۱)

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "چراباید نزدیک میز بازی کرد(۲)"
  1. ابوالفضل نوفلاح می‌گه:

   با سلام
   مطلب مزبور بسیار مفید و قابل استفاده برای بازیکنان و علاقمندان میباشد
   اینجانب نیز سه دلیل به دلایل فوق برای ارجحیت بازی نزیک میز بر بازی دور از میز اضافه میکنم.
   ۱- هر چقدر دور از میز قرار بگیریم بدلیل دورتر شدن توپ از خط محور میز ، به ناچار بایستی مسافتهای بیشتری را برای دریافت توپ طی کنیم که علاوه بر افزایش خطا، باید انرژی بیشتری را نیز در طول بازی صرف کنیم که اتلاف انرژی را به همراه خواهد داشت.
   ۲- با توجه به بند یک ، هر چقدر نزدیک میز قرار بگیریم زاویه باز تری در اختیار ما قرار خواهد گرفت که این امر، علاوه بر بالا بردن حرکتهای زائد در حریف و افزایش ضریب خطای وی، باعث خستگی بیشتر و تقلیل انرژی حریف میگردد.
   ۳- بازی نزدیک میز موجب میشود که توپها را قبل از رسیدن به نقطه اوج بزنیم که فواید زیر را دارا خواهد بود:
   الف) پارامترهای وزن توپ و پیچ آن در ضربات قبل از رسیدن به نقطه اوج به نفع زننده خواهد بود، چرا که بعد از اوج دو پارامتر وزن و پیچ توپ همزمان نیاز به کنترل بسیار بالاتری دارد تا به میز حریف انتقال یابد.
   ب) توپهای قبل از رسیدن به نقطه اوج به دلیل ارتفاع کافی از میز ، قابلیت بالایی برای ارسال، با زاوبه بسته تری (نسبت به محور افقی ) به میز حریف دارند که این امر موجب ایجاد محدویت در تنوع و زمان لازم برای پاسخ به چنین ضرباتی برای حریف میشود. و برعکس آن ،اگر دور از میز قرار بگیریم توپهای ارسالی ما با ارتفاع بیشتری به میز حریف (به دلیل زدن توپ بصورت لوپ) ارسال میگردد که این موضوع فرصت مناسبی را برای حریف در جریان بازی پدید می آورد.
   ج) ضربات قبل از رسیدن توپ به نقطه اوج که از فواید بازی نزدیک میز است ، صرف انرژی کمتر برای زدن ضربات را به همراه دارد.

  2. بادر می‌گه:

   با تشکر از مطالب اموزنده شما.
   اگر نزدیک میز باشیم توپ زودتر به ما میرسد.ایا از نظر زمان به ضرر ما نیست؟

  3. ابوالفضل نوفلاح می‌گه:

   سلام
   بله ، مسلما توپ زود تر میرسد.
   اما ، در هر مکانیزمی چندین متغیر و محدودیت وجود دارد که با در نظر گرفتن همه آنها باید نقطه بهینه (optimum) را یافت و بر اساس آن نقطه بهینه ،اقدام نمود.
   در این مورد نیز زمان یکی از متغییرهای ماست ….
   موقعیت قرار گیری ، سرعت توپ ارسالی ، پیچ توپ ، وزن توپ ، زاویه ارسال و دریافت ، فیزیک بدنی و میزان آمادگی بازیکن ، سن بازیکن و حتی نوع چوب و رویه و سبک بازی و … نیز علاوه بر زمان، محدودیتها و متغیرهایی هستند که از میان آنها بهترین وضعیت را باید جستجو نمود.

  4. جمیل لطف الله نسبی می‌گه:

   در مبارزه، برای نزدیک میز بازی کردن ،بازیکنی موفق است که بتواند حریفش را وادار به فاصله گرفتن از میز کند.این درست است که توپ سریعتر به شما می رسد اما باید گفت که همین حالت نیز برای حریف وجود دارد و توپهای شما نیز زودتر به او می رسد بنابراین باید توانایی مقابله با سرعت حریف را داشته باشید درغیر اینصورت این حریف است که سرعتش را به شما تحمیل خواهد کردواین شما هستید که از میز فاصله می گیرید.

  5. bader می‌گه:

   با سلام خدمت همه اساتید و دوستداران پینگ پونگ
   سوالی برایم پیش امده که جواب پیش شماست
   این فاصله از طور در نظربگیرید.یک سرویس پیچشی به فاصله ۱۰۰ سانتی طور برخورد میکند و به ۳۰ سانتی طور زمین حریف میخورد..حال اگر با همان نیرو و پیچ در سرویسی دیگر به ۳۰ سانتی طور بخورد در چند سانتی میز حریف میخورد و پیج این نسبت به قبلی چه تعغیری میکند

  6. ابوالفضل نوفلاح می‌گه:

   با سلام
   جناب بادر
   با توجه به تفاوت پارامترهای بازدارنده مثل اصطکاک و … ، نوع پیچ ( زیر ، رو و بغل با زوایای مختلف نسبت به محور عمودی یا افقی) ، زوایه برخورد اولیه (به میز خود ) و برخورد ثانویه (به میز حریف) در دو ضربه مزبور ، نقاط مورد سوءال شما متفاوت میباشد و در صورت دقیق بودن تمامی جرییات مسئله، با استفاده از قوانین فیزیک و مکانیک قابل محاسبه میباشند.

  7. محمدرضا از مهریز می‌گه:

   با سلام و تبریک سال نو به تمامی عزیزان و تشکر از مطلب فوق
   این مطلب در مورد بازیکنان آنتی ، لوپ زن های قدرتی (همانند مالونگ )و… قابل تامل تر خواهد بود.در مورد سرعتها و مکانها این مطلب صادق است اما تمام مسیله این نیست.با تشکر


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار