امروز: جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۸:۵۹  آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۵ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ ارد ۱۳۹۴ | کد خبر : 62798
  ارسال خبر چاپ خبر
 • ۳۶ جلسه تمرینات قبلی با هدف یادگیری فورهند و بکهند و ترکیب ان همراه با حرکات پا را پشت سر گذاشته و هم اکنون بازیکنان تعادل در زدن ضربه ها در حال حرکت و ساکن با زمان بندی مناسب در اوج و قبل از اوج را تا اندازه ای درک کرده اند .با توجه به…

  ۳۶ جلسه تمرینات قبلی با هدف یادگیری فورهند و بکهند و ترکیب ان همراه با حرکات پا را پشت سر گذاشته و هم اکنون بازیکنان تعادل در زدن ضربه ها در حال حرکت و ساکن با زمان بندی مناسب در اوج و قبل از اوج را تا اندازه ای درک کرده اند .با توجه به این ۳ نکته تمرینات ذیل اجرا می شود ۱-ترتیب در اموزش تکنیکها ۲-پایه همه تکنیکها هما ن اجرای فرهند و بکهند صحیح است۳-ارتباط جلسات تمرینی با یکدیگر و ادامه سیستماتیک آن.

  ۲۶ جلسه تمرین دو ماه با اهداف کات فورهند و بک هند و تشخیص انواع پیچ–تکنیک تک و تاپ اسپین و بلوک با جدیت کامل ادامه خواهد داشت.

  الف –برای یادگیری کات و تشخیص پیچ توپ ابتدا بازیکن باید بتواند پیچ تولید کند تا ان را کاملا درک و احساس کند .

  برای این مهم کات زیر ابتدا اموزش و بازیکن با زدن کات بوسیله راکت و گرفتن ان با دست چپ این مهم را مرتبا تمرین (همراه با تمرین در خانه)و بلافاصله سرویس کات فورهند روی میز و پس از چند جلسه همین روال با بکهند و پس از ان هر دو تا ۵ جلسه تمرین و بعد از این مهم کات رو کات روی میز در دستور تمرینات قرا گیرد برای انواع پیچهای دیگر نیز همین روال و از جلسه ۵ تا ۱۰ مناسب می باشد..

  ب–جزو برنامه تمرینس ۵ جلسه اول ادامه زدن فورهند و بکهند با سرعت ساعد به مرور بیشتر و انتقال نیروی بهتر بارامی و با صبوری کامل لازم است.

  در نحوه اموزش و اجرای ضربه تک توسط بازیکن توجه به این نکته که با تعداد زنی فورهند و بکهند و تسلط بیشتر بایستی به خودی خود فورهند به ضربات تک تبدیل شوند.دقت فرمایید توپهایی که بازیکن مسلط است را با قبل ضربه بیشتر و سرعت سریعتر ساعد و انتقال نیروی هماهنگ تر ناخوداگاه تک گونه زده و مجددا فورهند و بین ان تک و این چرخه ادامه می یابد در مورد بکهند هم همینطور.بطور خلاصه تک همان فورهند است با سرعت بیشتر ارسال توپ مناسب امادگی و هماهنگی عضلات شکل گرفته بازیکن به مرور. اگر بازیکنی که دارای سرعت ساعد مثال x است ضربه تک را اجرا کند که سرعت ساعد y را لازم دارد (در صورت اموزش تفکیکی و جداگانه تک )مطمئن باشید فورهند زدن را هم برای مدتی فراموش کرده و هماهنگی برای زدن ان را از دست خواهد داد.

  ج–موارد بالا تا جلسه ۱۵ ادامه و اموزش تاپ اسپین در دستور کار و به بقیه تمرینات بالا اضافه می شود.این نکته بسیار مهم است که بازیکن پیچ تولید کردن را اموزش دیده حال به روش قبلی ابتدا تولید پیچ رو را با راکت و توپ انجام و با دست چپ ان را گرفته و تکرا می کند پس از دو جلسه و تمرین در خانه . و سایه زنی زدن ضربات فورهند درایو لوپ روی نقطه اوج توسط بازیکن و ارسال توپ زیاد توسط مربی اجرا می شود و فورهند پیچ رو دار که نیاز به چرخش بیشتر و زاویه دست بازتر و …..را دارد را اجرا و تکرار.

  نکته مهم اینجاست که بازیکن از اسم تک و تاپ اسپین در موقع اموزش نمی هراسد .بسیار ریلاکس فورهند را سریعتر به مرور زده تک را اجرا می کند و فورهند را با پیچ رو زده و درایولوپ را تولید و این چرخه در مورد بکهند نیز در برنامه تمرینات اضافه و اجرا می شود . ترتیب اموزش تکنیکها با متد بالا بسیار مهم است . بلوک نیز در بین جلسات تمرینی در این مرحله اموزش و تمرینات ترکیبی همه تکنیکها نیز تا جلیه ۲۶ ادامه خواهند داشت. لازم به توضیح است زدن گیم در مدت تمرینات پایه و متوسط حرفه ای بر ای بازیکن سم است.مگر گیم مثال فقط ضربات فورهند و بکهند یا دیگر تکنیکهای اموزش داده شده قرا بازی باشد.

    حسن ترکان

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "۳ نکته مهم در آموزش حرفه ای متوسط (کاربردی)"
  1. دهقانی می‌گه:

   ممنون از آقا ی ترکان.لطفا موارد بعدی را نیز راهنمایی فرمایید.بسیار استفاده کردیم.


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار