امروز: یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۳:۲۲:۰۴  آخرین بروزرسانی : فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۵
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ فرو ۱۳۹۵ | کد خبر : 73191
  ارسال خبر چاپ خبر
 • تنیس روی میز ایران که بعنوان یکی از رشته های المپیکی در ورزش کشور مطرح می باشد در دوران ریاست محمد زارع پور علیرغم غیر پینگ پنگی نامیده شدن از جانب دبیر حال حاضر فدراسیون  موفق شد علاوه بر سهمیه المپیک در بخش مردان برای اولین بار در تاریخ این رشته  یک سهمیه نیز درحوزه…

  ۱۶۲۲۸photo_2016-03-28_20-06-32

  تنیس روی میز ایران که بعنوان یکی از رشته های المپیکی در ورزش کشور مطرح می باشد در دوران ریاست محمد زارع پور علیرغم غیر پینگ پنگی نامیده شدن از جانب دبیر حال حاضر فدراسیون  موفق شد علاوه بر سهمیه المپیک در بخش مردان برای اولین بار در تاریخ این رشته  یک سهمیه نیز درحوزه بانوان مظلوم در کارنامه خود به اثبات برساند.

  حالا که فدراسیون فعلی برمبنای تمام دیدگاهها و نظریات  دبیر حال حاضر در حال گذران می باشد وبقول فدراسیون نشینان بعد از شش سال اردوهای شبانه روزی برای ملی پوشان برگزار شده است به این نتیجه می رسیم که همه چیز برای کسب سهمیه المپیک در  رقابتهای هنک کنگ فراهم می باشد خصوصا اینکه شاید ساده ترین قرعه برای نمایندگان کشورمان در مرحله اول رقم خورده است.

  درادامه سعی داریم چگونگی کسب سهمیه المپیک را در مسابقات هنک کنگ بصورت کامل وجامع تشریح نماییم.

  بر اساس مصوبه سال گذشته کنفدراسیون آسیا مسابقات  انتخابی المپیک ۲۰۱۶در دو مرحله برگزار خواهد شد . در مرحله اول بازیکنان هر منطقه در گروههای جداگانه و بین فقط خودشان بازی میکنند و از هر منطقه یک مرد و یک زن انتخاب خواهند شد.

  در مرحله دوم که هر کشور فقط میتواند ٢ بازیکن مرد و ٢ بازیکن زن شرکت بدهد همه کشورها با هم به رقابت خواهند پرداخت و ۶ نفر مرد و ۶ نفر زن انتخاب خواهند شد.

  ضمنا در این مرحله کشورهایی که در مرحله اول سهمیه منطقه را کسب کرده اند فقط میتوانند یک بازیکن دیگر را شرکت بدهند. به عنوان مثال اگر در مرحله اول که بین بازیکنان آسیای میانه برگزار میشود نیما عالمیان نماینده کشورمان انتخاب شود تیم ما در مرحله دوم فقط میتواند یک بازیکن ( مثلا نوشاد عالمیان ) را شرکت دهد . و در اینصورت نوشاد باید در حضور بازیکنان همه کشورها بتواند بین نفر اول تا ششم قرار بگیرد.

  بنا بر این ما در هر قسمت مردان و زنان یک شانس بسیار بالا برای مرحله اول و یک شانس کمتر برای مرحله دوم خواهیم داشت.

  مرحله اول مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برای نمایندگان کشورمان:

  دربخش مردان:

  نمایندگان کشورمان در مسابقات هنک کنگ در مرحله اول این رقابتها که بهترین فرصت برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ می باشد باید به مصاف شش بازیکن از کشورهای بسیار ضعیف آسیای میانه به رقابت بپردازند.

  این شش بازیکن شامل چهار نفر از کشور قزاقستان و دونفر از کشور ازبکستان می باشند که با توجه به معرفی چهار نماینده از کشورمان در مجموع ده بازیکن را شامل می شوند که در بدبینانه ترین تحلیل وبررسی ها میتواند به کسب سهیمه حداقل یک نماینده از کشورمان در بخش مردان امیدوار بود زیرا اصولا نه رده بندی این بازیکنان در حد و اندازه نمایندگان کشورمان می باشد و نه اینکه سطح و کلاس کشورهایی همانند قزاقستان و ازبکستان فقیر میتواند برای تنیس روی میز ایران آزاردهنده باشد.

  اسامی ده نفره نمایندگان آسیایی میانه که باید در مرحله اول وبقولی ساده ترین راه برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ می باشد  به رقابت بپردازند به شرح زیر است:

  ۱- نیما عالمیان(ایران) رنکینگ ۱۱۹

  ۲-نوشاد عالمیان(ایران)رنکینگ۱۳۷

  ۳-افشین نوروزی(ایران)رنکینگ۲۱۴

  ۴-میدیالطف الله نسبی(ایران) بدون رنکینگ جهانی

  ۵-کیریل گراسیمنکو (قزاقستان) رنکینگ ۲۴۲

  ۶-سمات بیسنو(قزاقستان) رنکینگ ۴۲۱

  ۷-تیمور کلبوگانو(قزاقستان) رنکینگ ۴۱۷

  ۸-دنیس ژولادف(قزاقستان) رنکینگ ۴۳۶

  ۹-زوخید کنجایف(ازبکستان) رنکیگ ۲۶۲

  ۱۰-المرود خولیکف(ازبکستان) رنکینگ ۵۲۲

  دربخش بانوان:

  در بخش بانوان وضعیت با آقایان کاملا متفاوت می باشد زیرا علاوه براینکه رنکینگ بازیکنان رقیب از نمایندگان کشورمان گاها بهتر بوده ضمن اینکه بازیکنانی همانند الگا ویا ناتالیا از رقیبان سنتی و وبسیار جدی نمایندگان کشورمان بوده خصوصا اینکه در مسابقات جهانی مالزی ندا شهسواری برابر الگا از ازبکستان طی دیداری سنتی وحساس مغلوب این بازیکن ازبکستان گردید.در این بخش یازده بازیکن حضور دارند.

  ازهمه مهمتر با وضعیت فعلی هیچ دورنما وبرنامه ریزی مدونی که در حوزه کارشناسی قابل قبول باشد صورت نگرفته وحتی باوجود افتخار آفرینی بانوان وهمرتبه شدن با مردان  دردسته دوم جهان همچنان وضعیت تنیس روی میز ایران مردسالارانه گزارش میشود زیرا به نظر می رسد که تمام خط و نشانها وتمام راهکارها از منبع دبیرحال حاضر به حوزه بانوان تزریق میگردد.

  لذا برخلاف وضعیت آقایان که بهترین شرایط وشاید ساده ترین  قرعه در مرحله اول به نام آنان رقم خورده وضعیت بانوان سخت اما باتوکل برخدا وبا وجود سیما لیموچی نسبتا امیدوارکننده به نظر می رسد.

   

  ۱-نداشهسواری(ایران)رنکینگ۳۰۲

  ۲-محجوبه عمرانی(ایران)رنکینگ ۳۲۹

  ۳-مریم صامت(ایران) رنکینگ۳۵۴

  ۴-النا تیتارنکو(ایران)

  ۵-یولیا گاتس(قزاقستان) رنکینگ ۳۶۵

  ۶-گلچهره خاسینوا(قزاقستان) رنکینگ ۴۰۴

  ۷-آناستاسیا لاواراوا(قزاقستان) رنکینگ ۴۳۹

  ۸-ناتالیا اسلادکوا(قزاقستان)رنکینگ ۳۲۲

  ۹-ریما گوفرانوا(ازبکستان)رنکینگ۳۵۱

  ۱۰-الگا کیم(ازبکستان) رنکینگ ۲۹۳

  ۱۱-رجینا کیم(ازبکستان) رنکینگ ۶۱۷

   

  +پیشنهاد

   باتوجه به شرایط فعلی با تمرکز بر روی فیلم رقیبان مشخص اصلی؛ حداکثر انرژی وتوجه برروی رقیبان مرحله اول صورت پذیرد(خصوصا در بخش آقایان) زیرا واقعیت این است کسب سهمیه در مرحله دوم با توجه به شرایط تشریح شده برای نمایندگان کشورمان بسیار سخت وشاید غیر ممکن به نظر برسد.

   

  لیست کامل شرکت کنندگان در از مناطق مختلف در مسابقات هنک کنگ

   

  ۲۰۱۶_AQT_Entries-1 ۲۰۱۶_AQT_Entries-2

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "چگونگی کسب سهمیه المپیک۲۰۱۶ درهنک کنگ"

  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار