امروز: یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۹:۱۴  آخرین بروزرسانی : مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ مرد ۱۳۹۵ | کد خبر : 74341
  ارسال خبر چاپ خبر
 • مسابقات تنیس روی میز المپیک ۲۰۱۶ برزیل درحالی برگزار گردید  که  برای اولین بار  پینگ پنگ کشورمان موفق شده بود سه نماینده را راهی این رقابتها کند.گرچه این سه نماینده همان کسانی بودند که در فدراسیون های قبلی نیز باتمرکز روی آنان ورها سازی  سایر رده های  پایه  موفق به کسب سهمیه  المپیک شده بودند….

  ttraket

  مسابقات تنیس روی میز المپیک ۲۰۱۶ برزیل درحالی برگزار گردید  که  برای اولین بار  پینگ پنگ کشورمان موفق شده بود سه نماینده را راهی این رقابتها کند.گرچه این سه نماینده همان کسانی بودند که در فدراسیون های قبلی نیز باتمرکز روی آنان ورها سازی  سایر رده های  پایه  موفق به کسب سهمیه  المپیک شده بودند.

  عملکرد برادران عالمیان اصلا درحد انتظار نبود وواقعیت این است که این  بازیکنان اصلا نتوانستند انتظارات جامعه تنیس روی میز را برآورده سازند.

  آنچه مسلم است نتایج بدست آمده به هیچ وجه همخوان با آن چیزی نبود که مسئولان مختلف فدراسیون  اعم از فنی و اجرائی طی مدتها قبل از این رقابتها در رسانه های مختلف به خورد افکار عمومی داده بودند.

  به هیچ وجه آن هم با توجه به شرایط باخت بعد از مسابقات  نباید به عکس العمل نوشاد که در برخی مصاحبه هایش متبلور شد ایراد گرفت وناراحت شد زیرا نوشاد عالمیان همان قهرمانی است که بارها وسالها برای تنیس روی میز محدود ایران  افتخار آفرینی  کرده  بود گرچه روی این قهرمان هم بصورت متمرکز سرمایه گذاری  شده است.

  نوشاد عالمیان  واصولا خانواده  قهرمان پرور عالمیان همان کسانی هستند که بال پرواز مربیان وسرمربیان وبرخی دیگر از  اهالی این رشته  شده اند  واز قبال آنان به سفرها رفته اند ورزومه جمع کرده اند!اگر خانواده عالمیان اعم از نوشاد ونیما نباشند  اصلا  ازتنیس روی میز ایران  چه چیزی باقی مانده است وکدام مربی و همراه ورئیس فدراسیون میتوانست  به سفر خوش المپیک برود؟؟؟

  کسی انتظاری از مقام یا مدال  آوری از ملی پوشان کشورمان در این مسابقات نداشت  اما دقیقا به همان اندازه  افکار محترم عمومی این رشته  انتظار چنین نتایج تلخی را هم نداشت  وواقعیت این است  که افکار عمومی وخانواده محترم این رشته حق دارند بدانند چرا وبه چه دلیل شنبه سیاه برای تنیس روی میز ایران در ریو رقم خورد؟؟؟پس قول وقرارهای مسئولین فعلی فدراسیون چه شد؟؟؟

  این که بیائیم تبلیغ کنیم که چون در فدراسیون قبلی مثلا برگزاری اردوها کم بوده وما در برگزاری اردوها عالی عمل کرده ایم  نه تنها منطقی وکارشناسی نبوده بلکه با توجه به وضعیت تنیس روی میز کشور وخصوصا نتایج ضعیف بدست آمده  در برزیل فرار به جلو وکم توجهی به واقعیات موجود تلقی میگردد.

  سوال این است که اگر در فدراسیون قبلی مثلا اردوهای تیم ملی برگزار نمی شد ویا برفرض تمام وقت نبود چرا وبه چه علت نتایج المپیک قبل به مراتب بهتر از دوره فعلی وبسیار راضی کننده تر بوده است ضمن اینکه فدراسیون قبلی هیچ ادعا و تبلیغی اعم از مصاحبه  با رسانه های مختلف مبنی بر اینکه همه چیز خوب است و نتیجه خوبی خواهیم گرفت  را  نداشت وبرعکس آن، فدراسیون فعلی  همانند برخی خبرهای دیگر چنان در باره پینگ پنگ ایران در برزیل  سردل خانواده شریف تنیس روی میز کشور را برداشته بودند  که حالا حالاها باید منتظر انتقادات  از یک سو وعدم اعتماد واعتقاد به گفته ها وقول وقرارهای بعدی فدراسیون نشینان  را شاهدباشیم.

  آیا برگزاری اردوهای دائمی  مشکل داشته است؟آیا مشکل سرمربی بوده است؟آیا واقعا سیاست های فدراسیون صرفا کلیشه ای است؟؟واقعا چه کسی مقصر است وگناه این اتفاقات برگردن چه کسی است؟؟؟

  در این ارتباط نمیخواهیم شخص ویا سیستمی را متهم کنیم اما واقعیت  تلخ این است که کادر فنی فعلی باید تمام مسئولیت اتفاقات اخیر را برعهده گرفته وبنده به شخصه اعتقاد دارم باید هرچه زودتر تغییراتی اساسی ومحوری در کادر فنی موجود صورت پذیرد در غیر این صورت  در اصرار بر اشتباه استمرار بخشیده ایم و در چنین شرایطی نباید منتظر خبرهای خوب  بعدی از این رشته باشیم.

  در ارتباط با سفررئیس فدراسیون به محل مسابقات المپیک برزیل ۲۰۱۶ بحثها وانتقادات مختلفی صورت گرفت ودر محیط مجازی منتشر گردید که به نظر می رسد نباید در ارتباط با سفر رئیس یک فدراسیون به این چنین مسابقاتی اما واگری وجود داشته باشد .باید بپذیریم که رئیس یک فدراسیون  بعنوان متولی آن رشته وبخاطر مسائل وموارد مختلف که در حاشیه برگزاری مسابقاتی همچون المپیک  چه تحت عنوان سرپرست وچه به هرعنوانی اقدامی منفی تلقی نمی گردد والزامی به نظر میرسد.

  ندا شهسواری این شیر زن تنیس روی میز ایران نشان داد که یک سروگردن از پینگ پنگ ایران بالاتر به نظر می رسد وبا وجود اینکه بدون مربی خود در این مسابقات حضور داشت از او بعنوان موفق ترین پینگ پنگ باز کاروان تنیس روی میز ایران به المپیک ریو ۲۰۱۶ میتوان نام برد.

  در ارتباط با اعزام سیما لیموچی هم هیچگاه سایت فدراسیون اطلاع رسانی کاملی انجام نداد !زیرا سیما لیموچی در حالی با آن همه فراز و نشیب به برزیل اعزام شد که برای او آی دی کارت صادر نشده بود واین به معنای این است که لیموچی اصلا نمیتوانسته است در مسابقات برزیل حتی در صورتی که یک روز قبل از برگزاری مسابقات به برزیل می رسیده پشت دست ندا شهسواری تحت عنوان مربی قرار بگیرد!

  آیا دبیر حال حاضر فدراسیون خبر ندارند که لیموچی در دوره قبلی هم موفق شده بود ندا شهسواری را برای اولین بار در تاریخ این رشته راهی المپیک نماید؟

  نیما عالمیان  بازیکن جوان والبته کم تجربه وضعیف امریکائی را شکست داد که هیچ کارشناسی احتمال باخت نیما را نمی داد وبا عنایت به سابقه وسن وسال وخصوصا رنکینگ  این بازیکن بخوبی نشان دهنده  این مدعا می باشد.

  بازی دوم نیما برابر بازیکن رومانی  نه تنها چنگی به دل نزد بلکه احساس می شد که این نیما نیمای همیشگی نیست.البته در این رقابت مواردی از قبیل تجربه وهمچنین رنکینگ بازیکنان  را نباید نادیده گرفت.

  نوشاد عالمیان  که بعد از استراحت خود در دور اول برابر بازیکن اسلوونی به میدان رفت متاسفانه نتوانست هیچ یک از انتظارات  بوجود آمده را برآورده کند وبرخلاف تمام گفته ها ومصاحبه های مسئولان فنی واجرائی  فدراسیون  آن نوشاد همیشگی وجنگنده نبود وبدتر ازآن بسیار عصبی  وغیر متمرکز بود که بطور مثال در یک گیم آن هم در رقابتهایی به حساسیت المپیک  دوسرویس خراب کرد.البته در یک پوئن مظلوم واقع شد وتوپی را که به لبه میز برخورد کرد  از طریق داور مسابقات نادیده گرفته شد .

  نکته مهمی که نباید بسادگی از کنار آن گذشت تداوم ضعف نوشاد در ناحیه فورهند  بود که برخلاف گفته مسئولان فنی  همچنان به قوت خود باقی بود واز قضا حریف با آنالیز دقیق  نوشاد با تمرکز براین ناحیه امتیازات اساسی بدست آورد.

  تایمی که نوشاد خودش گرفت و اعتراض به توپها  از دیگر موارد اتفاق افتاده در این دیدار بود.

  دراینجا لازم است به برخی کسانی که قصد دارند بصورت غیر منطقی  تمام تقصیرات را برگردن  فدراسیون دوران آقای زارع پور بیاندازند گفته شود که دست از این عملکرد کهنه و پوسیده برداشته وبیشتر به واقعیات موجود اشاره کنند.اینکه بخواهیم خورده موفقیتهای مقطعی  را به فدراسیون فعلی وتمام شکستها واتفاقات بد را به فدراسیون قبلی ربط دهیم  کار درست ومنطقی به نظر نمی رسد.

  نکته مهم وقابل توجه این افراد که باید برای همیشه تاریخ به یاد داشته باشند این است که  در فدراسیون دوران آقای زارع پور همین دبیر حال حاضر  وسرمربی تیم ملی بانوان  و برخی دیگر از مربیان وخصوصا مسئول برگزاری مسابقات فعلی  وبسیاری دیگر از افراد حال حاضر  حضور داشته اند  وهم اکنون هم حضور دارند…حالا چه شده که هرچه مصیبت است به قدیم حواله میگردد؟؟؟

  جناب دبیرحال حاضر جنابعالی در تمام مصاحبه ها و گفته های قبل از المپیک خود همه چیز را خوب وعالی تحلیل کرده اید اما حال که این نتایج بدست آمده جدای از عذر خواهی  بگونه ای صحبت کرده اید که گوئی تنها کسی که مقصر نمی باشد شما هستید وبا استفاده از عنصر زمان این قصور را به برگشت کادر فنی حواله داد ه اید لطفا توضیح دهید این سیاست به چه معناست؟؟؟

  آیا زمان آن فرا نرسیده است که اختیارات دبیر حال حاضر آن هم با توجه به نتایج تلخ وبدور از انتظار بصورت محسوس تعدیل گردد؟؟؟

   واقعیت مشخص این است که دل افکار محترم عمومی واهالی این رشته بشدت شکسته شده وبا دور زدن ویا فرار از واقعیات نمیتوان این زخم را با استفاده های تبلیغاتی از قبیل هنرمندان و…. تسلی داد.

   

   نتیجه گیری وپیشنهاد:

  ۱-استخدام مربی طراز اول بین المللی برای تیمهای ملی

  ۲-تغییرات اساسی در کادر فنی بدور از گرایشهای دوستانه ورفاقت بازی

  ۳-تعدیل اختیارات دبیرحال حاضر فدراسیون

  ۴-تغییرات اساسی در نوع اطلاع رسانی (شفاف  وبدور از استفاده های ابزاری ومبتدی  وجلوگیری از غلط غلوطهای بدور از شان)

  ۵-تضمین برای عدم اتفاقاتی این چنینی در آینده ای بسیار نزدیک بجای عذر خواهی وانتشار بیانیه…

   

   

   

   

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "تحلیل وبررسی پینگ پنگ ایران در المپیک۲۰۱۶"
  1. شمین مرادی دشت می‌گه:

   تنیس روی میز ایران نیاز به مدیریتی غیر از مدیریت قبیله‌یی دارد.

   مدیران حرفه‌ای امروز دیگر مدیریت اتوبوسی یا به عبارتی قبیله‌یی را کنار گذشته اند.

   مدیریت قبیله‌یی روزی اهل و عیال و دوستان و آشنایانِ خودرو سازی سایپا را وارد تنیس روی میز کرد و امروز هم افرادی که قبل تر در کادر فدراسیون بوده اند و رد شده اند.

   ضمن اینکه دبیر فدراسیون ،سخنگوِ ریس فدراسیون است، بدیهی‌ است،این وظیفه را باید بر گردن فردی تحصیل کرده،دلسوز و مردم دار بگذارند ،و نه البته فردی که سرش برای تفرقه افکنی و پشت سر گویی درد می‌کند و اساسا سر جنگ با همه دارد.

   در کشور ما فدراسیون‌های بیشماری هستند که دیگر این بازی‌های سطح پایین که (من می‌‌روم رئیس میشوم و بعد تو را هم با خودم میبرم) را کنار گذشته و به معنی‌ واقعی‌ برای انتخابِ دبیر و کادرِ حرفه‌ای خود فکر میکنند.

   به جای اینکه شغل را به افراد هدیه بدهیم باید به شغل مورد نظر افراد را هدیه بدهیم.

  2. پيمان فرخي می‌گه:

   مسلما” هیچ شخص آگاه به شرایط تنیس روی میز ایران انتظار کسب مدال از بازیکنان را ندارد.ولی تنها سوالی که برای من شخصا” وجود دارد این است که چرا با توجه به برگزاری اردوهای دراز مدت و تمرینات فشرده و کیفیت مطلوب اردو ها که بارها خود بازیکنان به ان اشاره داشتند چرا هنوز نقاط ضعف بازیکن تیم ملی برطرف نشده . .وظیفه مربی که شناخت کاملی نسبت به بازیکن خود دارد در ارتقا توان تکنیکی و روحی بازیکن و در گوشزد کردن آنها چیست؟ …شاید همه ما بازیکن قدیمی بلاروس یعنی سامسانوف رو بشناسیم من کاملن با سبک بازی این بازیکن آشنا هستم چیزی که توی بازی ¼ با میزوتانی در بازی ایشان مشخص بود کسب مهارتهای روز پینگ پنگ و تغییر سبک قدیمی بود. که نشان از تیز هوشی این بازیکن داشت. ….بازیکنهای ما باید بودن که قبل از بازی کاملن آنالیز میشن و هر دوره شناخته تر میشن پس باید با دقت بیشتری به خودشون نگاه کنن.
   واقعن تنیس ما نیاز به یک شخص دلسوز و مقتدر دارد .من با نظر شمین مرادی دشت در خصوص شیوه مدیریت کنونی موافقم


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار