امروز: شنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۲:۳۱  آخرین بروزرسانی : بهمن ۹ام, ۱۳۹۵
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ بهم ۱۳۹۵ | کد خبر : 74956
  ارسال خبر چاپ خبر
 • مصاحبه مدیر سایت با خبرگزاری تسنیم /یاداشت مهمان در کجای جهان ورزش و طبق کدام دیدگاه و نظر کارشناسی و فنی، اعضای تیم ملی یک کشور را برای رویدادهای ورزشی چند ماه آینده انتخاب و انتصاب می‌کنند؟ به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور وبه گزارش خبرگزاری تسنیم ،منصور علوی کارشناس تنیس روی میز، رئیس…

  تسنیم

  مصاحبه مدیر سایت با خبرگزاری تسنیم /یاداشت مهمان

  در کجای جهان ورزش و طبق کدام دیدگاه و نظر کارشناسی و فنی، اعضای تیم ملی یک کشور را برای رویدادهای ورزشی چند ماه آینده انتخاب و انتصاب می‌کنند؟

  به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور وبه گزارش خبرگزاری تسنیم ،منصور علوی کارشناس تنیس روی میز، رئیس پیشین کمیته مربیان فدراسیون و از مربیان این رشته ورزشی یادداشتی را در خصوص شرایط تنیس روی میز ایران و مسائل مربوط به انتخاب ملی‌پوشان در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده که آن را عیناً در زیر می‌خوانید.

  «شاید این برای اولین بار در تاریخ یک رشته ورزشی است که اعضای تیم ملی برای چند رویداد مهم از قبیل مسابقات جهانی وآسیایی، بازی‌های کشورهای اسلامی و تورنمنت‌های بین‌المللی که تاریخ برگزاری آن حتی به چند ماه آینده می‌رسد، از طرف یک فدراسیون ورزشی انتخاب وانتصاب شده‌اند! ( آخرین رویداد مربوط به مسابقات قهرمانی جهان در آلمان است که ۲۰ خرداد ۹۶ برگزار خواهد شد.)

  واقعاً در کجای جهان ورزش و طبق کدام دیدگاه و نظر کارشناسی و فنی، اعضای تیم ملی یک کشور را برای رویدادهای ورزشی چند ماه آینده انتخاب و انتصاب می‌کنند؟

  به نظر می‌رسد که انتصاب و تعیین نفرات تیم ملی از حالا برای برخی مسابقات که نزدیک به چند ماه فرصت باقی است، نه تنها کارشناسانه و فنی نبوده، بلکه به‌وضوح نشان دهنده ضعف‌های فراوان در این تصمیم‌گیری و از بین بردن انگیزه بین سایر ورزشکاران موفق و دادن تضمین به کسانی است که این فدراسیون توانایی برخورد منطقی با آنها را ندارد.

  باید به انصراف برخی بازیکنان از رقابت‌های انتخابی تیم ملی نیز اشاره کنم. اگر مصدومیت دلیل بازیکنان برای انصراف و عدم حضور در رقابت‌های انتخابی بوده است، پس چگونه و چرا همین بازیکنان به فاصله چند روز بعد از مصدومیت در لیگ برتر حضوری کاملاً قدرتمندانه داشته‌اند؟ مگر می‌شود بازیکنی برای مسابقات مهمی همچون انتخابی تیم ملی اعلام مصدومیت کند، اما به فاصله فقط چند روز در مسابقات لیگ برتر حضوری کاملا فنی و قابل قبول داشته باشد؟ طبیعتا پاسخگویی منطقی و شفاف به این سوالات، واقعیت‌های این تصمیم‌گیری جنجالی را نمایان خواهد کرد.

  به اعتقاد من آنچه در درباره انتصاب بازیکنان برای چند رویداد پیش‌رو رخ داد، از عجایب تاریخی این رشته ورزشی است! اول باید به این نکته مهم اشاره نمایم که تمام دوستانی که در حال حاضر در فدراسیون تنیس روی میز حضور دارند، همان کسانی هستند که در دوران فدراسیون قبلی ده‌ها مصاحبه، گفت‌وگو و مطلب درباره عدم برگزاری اردوهای دائمی، انتصاب تک‌تک بازیکنان در آن دوران و انتصابات به نام آنان ثبت شده است و دقیقاً با این شعارها صاحب رای شدند. حالا هم چند دور مسابقه انتخابی برگزار شد که در هر صورت برخی بازیکنان بنا به دلایل پزشکی و غیره از ادامه انصراف دادند.

  چند روز قبل و پس از پایان اردوی چند روزه تیم ملی بزرگسالان، سرمربی تیم ملی به‌صورت رسمی اظهار داشت که همه چیز خوب بوده است. اگر همه چیز خوب بوده، چرا و به چه علت برای یک مسابقه انتخابی بسیار مهم ملی‌پوشان باتجربه و حرفه‌ای تنیس روی میز کشورمان دستخوش مصدومیت قرار می‌گیرند؟ اگر به فاصله چند روز بعد از اردوی تیم ملی بازیکنان شاخص کشورمان مصدوم شده‌اند، طبق کدام تضمین و یا دیدگاه کارشناسانه این بازیکنان از طرف فدراسیون برای مسابقاتی که تاریخ آن حدود چهار ماه دیگر است، منصوب می‌شوند؟ چه تضمینی برای عدم مصدومیت و یا هر نوع اتفاق دیگر وجود دارد؟ پس به سادگی متوجه می‌شویم که این نوع تصمیمات کاملا آماتوری و غیرحرفه‌ای بوده است.

  مهمتر اینکه اگر قرار است برخلاف گفته‌های برخی مسئولان فدراسیون بازیکنی انتصاب شود، چرا و به چه دلیل این انتصاب یعنی به صراحت حضور نوشاد و نیما عالمیان نباید برای مسابقات مهم و حساس قهرمانی آسیا در چین در نظر گرفته شوند تا شاید قوی‌ترین تیم ایران برای این مسابقات حضور داشته باشد؟

  همه افکار عمومی و صاحب نظران دقیقاً در انتظار نتیجه‌گیری فدراسیون جدیدی هستند که یک سال از روی کار آمدن آن گذشته است. واقعا اگر قرار بود برای مسابقات قهرمانی جهان در آلمان اعضای تیم ملی به این شکل انتصاب شوند، چه دلیلی داشت که مسابقات انتخابی با این شکل پر فشار و با حضور آن تعداد عجیب بازیکنان برگزار شود؟

  به هر حال این تصمیم کاملاً اشتباه و غیر کارشناسی را فرار رو به جلوی فدراسیون‌نشینان قلمداد کرده و آن را ضربه‌ای مهلک به منافع ملی تنیس روی میز کشور می‌دانم.

  در پایان باید یادآور شوم که وقتی یک فدراسیون دارای کمیته فنی نباشد و فقط چند نفر برای آینده این رشته تصمیم‌گیری کنند، به نظر می‌رسد که رای‌گیری‌های انحصاری و مستبدانه شائبه پیدا کرده و خروجی آن بر عهده نگرفتن مسئولیت تصمیمات فنی و به بازیچه گرفتن افکار عمومی به وسیله بازی با کلمات و توجیهات ابتدایی باشد.

  از همه مهمتر باگذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن فدراسیون جدید این فدراسیون تاکنون نتوانسته جهت تدوین آیین‌نامه تیم‌های ملی اقدامی کند و فقط با تصمیمات چند نفر آینده این رشته تحت‌الشعاع بسیار جدی قرار بگیرد و در نهایت کمترین تبعات آن گسترش و ثبات بازیکن سالاری در این رشته است.»

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "فرار رو به جلوی فدراسیون‌نشینان با تصمیمات غیرکارشناسانه!"

  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار