امروز: یکشنبه, ۲۴ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۳:۵۷  آخرین بروزرسانی : مهر ۲۸ام, ۱۳۹۷
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | کد خبر : 76022
  ارسال خبر چاپ خبر
 • گرفتاری پینگ پنگ ایران در تور؛ایرانی!

  رنکینگ ملی یا توهم ملی؟!

  رنکینگ ملی یا توهم ملی؟! برکسی پوشیده نیست که حاکمیت فعلی فدراسیون در طی دوران ریاست محمد زارع پور از منتقدان سرسخت و قسم خورده آن سیستم بوده و از یک سو ایرادات فراوانی را بر مدیریت آن دوران می گرفتند و از دیگر سو با دادن شعارهایی مشخصی روی کار آمدند. یکی از ایرادات…

  ttraket

  رنکینگ ملی یا توهم ملی؟!

  برکسی پوشیده نیست که حاکمیت فعلی فدراسیون در طی دوران ریاست محمد زارع پور از منتقدان سرسخت و قسم خورده آن سیستم بوده و از یک سو ایرادات فراوانی را بر مدیریت آن دوران می گرفتند و از دیگر سو با دادن شعارهایی مشخصی روی کار آمدند.

  یکی از ایرادات این حضرات در آن زمان نوع برگزاری مسابقات بود که خروجی آن منجر به سیستمی می شد که دست فدراسیون را برای انتصاب برخی نورچشمی ها همواره باز می گذاشت تا هرکس را که می‌خواهند تحت عنوان عضو تیم ملی به مسابقات اعزام نمایند.

  اکنون که آقایان به هر نحو روی کار آمده برخلاف انتظار و شعارهای داده شده نه تنها اوضاع را بهبود نبخشیده بلکه به نظر می رسد شق القمری تحت عنوان “رنکینگ ملی” همان راه و روش پیشینیان را اما با نام ومحتوایی دیگر ادامه داده تا جائی که اگر جلوی آن گرفته نشود از تنیس روی میز ایران علی‌رغم شعارهایی از قبیل فدراسیون موفق و رکوردارترین فدراسیون و…  چیزی باقی نخواهد نماند و علاوه بر آن تمام زیربناهای این رشته تدریجا از بین خواهد رفت.

  آنچه در باره این رنکینگ به اصطلاح ملی به چشم می‌خورد و البته مورد اعتراض قشر وسیعی از بازیکنان وپیشکسوتان قرار گرفته سردرگمی آن‌ها در این مسابقات علاوه بر هزینه بر بودن آن است. وقتی اعضای تیم ملی با این روش از پیش مشخص هستند و برگزاری این مسابقات دردی را در این باره دوا نمیکند و بقولی بازیکنان در این مسابقات به نحوی سر کار هستند نه تنها بازیکنان و پتانسیل های آینده این رشته را از بین می بریم بلکه تمام انگیزه های بعدی آنان را نیز سرکوب می نماییم.

  مضحک ترین و شاید بی معنا ترین مطلب در این باره این است که بطور مثال نوشاد عالمیان قهرمان افتخار آفرین کشور در رنکینگ جهانی در جایگاه ۷۳ قرار دارد اما در این رنکینگ به اصطلاح ملی در جایگاه عجیب وغریب ۹۴ جای گرفته است!!! 😥 

  نیما عالمیان نفر اول رنکینگ کشور در رده بندی جهانی در رتبه ۶۵ قرار گرفته اما در این رنکینگ به اصطلاح ملی در جایگاه ۸۳ جای دارد.

  نکته مهم و والبته درد آور بعدی این است که متاسفانه فدراسیون تنیس روی میز به صراحت در رسانه اعلام میکند مبادرت به برگزاری اردو برای ملی پوشان کرده است! معیار حضور این ملی پوشان در اردوهای داخلی چیست؟ نکته بعدی اینکه مگر می شود ما تعدادی بازیکن ایرانی را با پول بیت المال حمایت کنیم که مثلا بیایند و سایر بازیکنان مظلوم ایرانی دیگر را شکست دهند؟

  افکار عمومی و پیشکسوتان وخانواده شریف و محترم تنیس روی میز ایران حق دارند سوال کنند که طبق کدام دیدگاه کارشناسی ویا فنی بطور مثال برادران عالمیان در رنکینگ جهانی این رشته جلو تر از رنکینگ باصطلاح ملی هستند؟آیا اگر جامعه بین الملل از این تراژدی با خبر گردد واقعا و انصافا به ما نمیخندند؟!

  مسئولان فدراسیون تنیس روی میز باید به افکار عمومی پاسخ دهند که هدف از برگزاری این چنین مسابقاتی به چه منظور است؟ آیا هدف انتخابی تیم ملی است؟ پاسخ این است: خیر زیرا اعضای تیم ملی با هر رنکینگی از پیش مشخص شده هستند و بازیکنان کشور بدون هیچ انگیزه ای وصرفا برای هیچ مبادرت به حضور در این رقابت ها می نمایند.

  اعتقاد داریم که با این روش غیر قابل قبول نسل در حال رشد جوان تنیس روی میز ایران که هیچ فرصتی را برای چهره شدن نمی‌یابند، در حال نابودی و سوختن هستند .

  اگر واقعا به دنبال حاکم شدن منطق و نتیجه گیری کارشناسانه و شفاف هستیم بهترین روش همان سیستم دوره ای است که در آن تمام بازیکنان به صورت عادلانه غربال می شدند ؛نه روش کنونی که با در نظر گرفتن شرایط بسیار حاد اقتصادی کمر خانواده ها و بازیکنان را شکسته وهیچ خروجی عادلانه و دورنمای نتیجه بخشی در آن متصور نیست.

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "رنکینگ ملی یا توهم ملی؟!"

  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار