امروز: چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | ۰۹:۲۳:۵۳  آخرین بروزرسانی : شهریور ۹ام, ۱۳۹۹
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | کد خبر : 76114
  ارسال خبر چاپ خبر
 • با توجه به نحوه توزیع سهمیه المپیک توکیو، ملی‌پوشان تنیس روی میز کار سختی برای حضور در توکیو بر عهده خواهند داشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید منصور علوی مربی و مدرس تنیس روی میز در مطلبی به بررسی نحوه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته تنیس روی میز پرداخته که به شرح زیر…

  سیدمنصور علوی

  با توجه به نحوه توزیع سهمیه المپیک توکیو، ملی‌پوشان تنیس روی میز کار سختی برای حضور در توکیو بر عهده خواهند داشت.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید منصور علوی مربی و مدرس تنیس روی میز در مطلبی به بررسی نحوه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته تنیس روی میز پرداخته که به شرح زیر است:

  «تنیس روی میز جهانی با تمام قدرت و توان خود مدت‌هاست در حال سرمایه‌گذاری و در نهایت برنامه‌ریزی برای کسب سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی ژاپنی‌ها بوده که این برنامه‌ریزی در قالب اردوهای دراز مدت اختصاصی و مشترک و حضور در تورهای مختلف و متنوع جهانی، برنامه‌های بدنسازی و روانی و تغذیه و بسیاری دیگر از نیازمندی‌های مورد نیاز برای حضوری موفق زیر نظر مربیان ملی‌پوشان آغاز شده است.

  در این میان سوال اصلی این است که آیا تنیس روی میز ایران با وجود شایستگی و حضوری چند ساله در دوران شاهرخ شهنازی و محمد زارع‌پور و اوایل دوره ریاست مهرداد علی‌قارداشی، این بار نیز همانند دوره‌های قبلی موفق به حضور افتخارآفرین در مهمترین رویداد ورزشی جهانی خواهد شد یا اینکه تنیس روی میز از لیست ورزش‌های المپیکی ایران خارج می‌شود؟ سوالی که در اینجا به ذهن خطور می‌کند، این است که کسب سهمیه‌های المپیک برای تنیس روی میز در جهان به چه شکل و چگونه خواهد بود؟

  مسابقات تنیس روی میز المپیک ۲۰۲۰ در دو بخش تیمی و انفرادی در بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شد که به چگونگی کسب سهمیه‌ها در این دو بخش خواهیم پرداخت.

  روند کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن در بخش تیمی:

  برای کسب سهیه‌های تیمی در رنکینگ جهت حضور در مسابقات المپیک۲۰۲۰ ابتدا ۶۴ تیم برتر طبق رده‌بندی فدراسیون جهانی در یک جدول حذفی با هم به رقابت خواهند پرداخت که در نتیجه ۸ تیم اول به‌صورت مستقیم موفق به کسب سهمیه می‌شوند که البته تیم ملی تنیس روی میز کشورمان در این بخش شانسی نخواهد داشت. هشت تیم بعدی که موفق به حضور در جمع شانزده تیم برتر شده‌اند، یعنی تیم‌های نهم تا شانزدهم با هم به رقابت خواهند پرداخت و از این بین یک تیم موفق به کسب سهمیه و حضور در المپیک می‌شود که به نظر می‌رسد علی‌رغم برخی گفته‌ها و مصاحبه‌های ناامید کننده، تنیس روی میز ایران با توجه به حضور در دسته برتر تیمی جهان و خصوصاً رشد قابل تحسین نیما عالمیان در کنار نوشاد باتجربه از شانس نسبتا قابل قبولی برای کسب سهمیه برخوردار خواهد بود.

  تعداد ۶ تیم دیگر از بین قهرمانان قاره‌های مختلف به‌صورت مستقیم به جمع تیم‌های حاضر در المپیک ۲۰۲۰ خواهند پیوست که برای تنیس روی میز کشورمان در این حوزه نیز هیچ شانسی متصور نیست.

  همچنین تیم ژاپن به‌دلیل میزبانی این رویداد بزرگ و تاریخی از سهمیه میزبانی برخوردار خواهد بود تا در مجموع تعداد تیم‌های شرکت کننده به عدد ۱۶ برسد.

  روند کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن در بخش انفرادی:

  تنیس روی میز یکی از رشته‌های المپیکی ایران طی دوره‌های اخیر بوده ، خصوصاً اینکه در بین رشته‌های راکتی تنها رشته‌ای بوده که سهمیه المپیک را در بخش انفرادی مردان و زنان به خود اختصاص داده است.

  کسب سهمیه رقابت‌های انفرادی جهت مسابقات المپیک ۲۰۲۰ به‌گونه‌ای است که ابتدا ۳۲ بازیکن از بین ۱۶ تیم برتر (هر تیم دو بازیکن) مجوز حضور در این رقابت‌ها را کسب خواهند کرد که نمایندگان کشورمان با توجه به رتبه رنکینگی خود شانسی برای حضور در این بخش نخواهند داشت.

  ۲۲ بازیکن دیگر از طریق کسب سهمیه قاره‌ها به لیست المپیک اضافه می‌شوند که علی‌رغم مدال‌آوری کشورمان در قاره کهن بعد از گذشت ۵۶ سال توسط نوشاد عالمیان، چنین شانسی برای ملی‌پوشان کشورمان در قاره قدرتمند آسیا که مهد تنیس روی میز جهانی است، بسیار بعید و دشوار به نظر می‌رسد.

  همچنین تعداد یک تا ۱۳ بازیکن از طریق رنکینگ جهانی به این بخش افزوده می‌شود که البته در این بخش نیز با توجه به رنکینگ نمایندگان کشورمان، سهمیه‌ای متصور نخواهد بود.

  تعداد ۲ تا ۸ نفر نیز از طریق فینال مسابقات بین قاره‌ها به سهمیه انفرادی المپیک ۲۰۲۰ افزوده خواهد شد.

  اکنون باید بررسی شود که برای المپیکی ماندن تنیس روی میز ایران، بدیهی‌ترین کارها یعنی اردوهای دائمی، اعزام بازیکنان با مربیان اصلی خود، حضور در تورهای معتبر برون‌مرزی و بین‌المللی، مباحث بدنسازی و تغذیه و روانشناسی چگونه انجام گرفته است؟ آیا واقعا تنیس روی میز ایران بار دیگر یک رشته المپیکی و موفق باقی خواهد ماند؟

  به امید موفقیت تنیس روی میز کشور در کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن»

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "چگونگی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ و شانس تنیس روی میز ایران"
  تازه ترین اخبار