امروز: چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۷:۳۴  آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۵ام, ۱۳۹۸
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | کد خبر : 76126
  ارسال خبر چاپ خبر
 • پیرامون مسابقات جهانی 2019 مجارستان

  مصاحبه مدیر سایت با خبرگزاری جمهوری اسلامی

  تکرار سریال ناکامی تنیس روی میز در مسابقات جهانی تهران- ایرنا- مسابقات تنیس روی میز قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در مجارستان نهم اردیبهشت با اقتدار کامل نمایندگان چین در تمامی بخش ها درحالی به پایان رسید که سریال ناکامی نمایندگان ایران یک بار دیگر تکرار شد. به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ ایران و به…

  علوی

  تکرار سریال ناکامی تنیس روی میز در مسابقات جهانی

  تهران- ایرنا- مسابقات تنیس روی میز قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در مجارستان نهم اردیبهشت با اقتدار کامل نمایندگان چین در تمامی بخش ها درحالی به پایان رسید که سریال ناکامی نمایندگان ایران یک بار دیگر تکرار شد.

  به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ ایران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، براساس جدول نهایی، پینگ پنگ بازان چینی در بخش مردان، زنان، دو نفره مردان، دو نفره زنان و میکس دوبل (مختلط) با ارائه بازی های فوق العاده و بی نقص عناوین اول را کسب و تمامی مدال های طلا را درو کردند.

  در بخش انفرادی مردان پس از مالونگ، ماتیاس فالک نماینده سوئد در مکان دوم جای گرفت. این درحالی است که در بخش انفرادی زنان تمامی رتبه های اول تا چهارم را نمایندگان چین از آن خود کردند.

  در بخش دو نفره مردان نیز پس از تیم دو نفره مالونگ و وانگ از چین، تیم دو نفره رومانی و اسپانیا دوم شدند.

  در بخش دو نفره زنان نیز تیم دو نفره هایاتا و میمو از ژاپن در فینال مغلوب تیم سان بینگ شا و وانگ مان یو از چین شدند. در بخش مختلط نیز نمایندگان چین برابر تیم ژاپن به پیروزی رسیده و مدال طلای این بخش را نیز از آن خود کردند.

  براساس آمار نمایندگان ایران شرکت کننده در این مسابقات نسبت به دوره های گذشته عملکرد ضعیف تری داشته و پس از گذشت تنها سه روز از برگزاری این رقابت با این مسابقات وداع کردند.

  *عملکرد ملی پوشان ایران در مجارستان

  در این دوره از مسابقات که در دو بخش انفرادی و دو نفره برگزار شد، نوشاد و نیما عالمیان، امیر حسین هدایی و میعاد لطفی در تیم مردان و ندا شهسواری و مهشید اشتری در تیم زنان ایران عضویت داشتند.

  به جز برادران عالمیان که به دلیل داشتن رنکینگ زیر ۱۰۰ از شرکت در رقابت های مقدماتی معاف بودند، سایر پینگ پنگ بازان از مرحله مقدماتی رقابت های خود را آغاز کردند.

  هدایی، لطفی و اشتری سه نماینده ایران در رقابت های انفرادی هر کدام با یک پیروزی و یک شکست از صعود به مرحله نهایی و قرار گرفتن در جدول اصلی باز ماندند.

  شهسواری تنها نماینده ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات بود که برابر «چنگ» نماینده ماکائو و «لیندا» نماینده الجزایر به ۲ پیروزی متوالی رسید و راهی مرحله حذفی و جدول نهایی شد. بدین ترتیب برادران عالمیان در بخش مردان و شهسوای در بخش زنان مسابقات خود در مرحله حذفی را آغاز کردند.

  ابتدا شهسواری به دیدار نماینده هنگ کنگ رفت و با نتیجه ۴ بر یک مغلوب و از گردونه مسابقات کنار رفت. سپس نوشاد دارنده رتبه جهانی ۶۶ که در دور اول با قرعه استراحت روبه رو شده بود در دور دوم در دیدار با نماینده اسلوونی با رتبه جهانی ۹۹ با نتیجه باورنکردنی ۴ بر یک مغلوب شد تا بسیار زودتر از انتظار با رقابت های انفرادی وداع و لقب ناکام بزرگ پینگ پنگ ایران در این مسابقات را به خود اختصاص داد.

  اما نیما عالمیان که همانند برادر خود در دور اول استراحت داشت ابتدا با «ایووت» نماینده هلند روبه رو شد و او را مغلوب کرد. وی در دور سوم با «آرونا» نماینده نیجریه مصاف کرد و در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۴ بر۳ مغلوب شد تا آخرین نماینده ایران نیز از گردونه مسابقات خارج شود.

  وضعیت تیم ملی در رقابت های دو نفره هم بهتر از رقابت های یک نفره نبود و تیم های دو نفره ایران به سرعت و یکی پس از دیگری مغلوب رقبای خود شده و با این مسابقات وداع کردند.

  البته تیم دو نفره برادران عالمیان در رقابت های این بخش نیز با شکست تیم دو نفره روسیه یک پیروزی برای تیم های اعزامی ایران کسب کردند اما در مسابقه دوم برابر «هو کوان کیت و وانگ چون تینگ» از هنگ کنگ با نتیجه غیر قابل انتظار ۴ بر یک و اختلاف زیاد در امتیاز مغلوب حریف خود شده و از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی باز ماندند.

  *مدیران و کادر فنی پاسخگو باشند

  «منصور علوی» رییس اسبق کمیته مربیان فدراسیون تنیس روی میز ایران در خصوص عملکرد تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان گفت: به طور حتم عملکرد تیم های مردان و زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان قابل دفاع نیست و مسئولان باید در این ارتباط پاسخگو باشند.

  وی به رقابت های نمایندگان ایران در مرحله مقدماتی اشاره کرد و افزود: به جز «ندا شهسواری» که از مرحله مقدماتی به جدول اصلی راه پیدا کرد سایر ملی پوشانی که در این مرحله حاضر بودند با یک پیروزی و یک شکست از صعود به مرحله بعدی باز ماندند.
  به گفته وی این درحالی است که در دوره های گذشته حداقل نمایندگان ایران به سلامت از این مرحله عبور کرده و به جدول اصلی راه پیدا می کردند و در جدول اصلی نیز پس از ارائه بازی های درخشان و اختلاف کم از گردونه مسابقات حذف می شدند.

  مربی و کارشناس ارشد تنیس روی میز در خصوص عملکرد نوشاد و نیما عالمیان در جدول اصلی نیز اظهار داشت: با توجه به شکست نوشاد در دیدار نخست جدول اصلی و حذف از گردونه مسابقات انفرادی مشخص شد این بازیکن به خوبی برای شرکت در مسابقات آماده نشده بود.

  علوی ادامه داد: در نقطه مقابل نیما که در لیگ فرانسه نیز بازی می کند در دیدار نخست در این مرحله خوش درخشید و در دیدار دوم نیز با غیرت مثال زدنی بازی و تلاش خود را برای پیروزی انجام داد اما شانس با او یار نبود و با شکست او تمامی نمایندگان ایران در سومین شب این مسابقات از جدول مسابقات کنار گذاشته شدند.

  به گفته وی در مسابقات دوبل نیز به جز یک پیروزی که تیم دو نفره برادران عالمیان برابر نمایندگان روسیه که چندان هم پینگ پنگ را نمی شناسند، تمامی نمایندگان ایران در همان بازی نخست مغلوب شدند و با این مسابقات خداحافظی کردند.

  وی در ادامه در خصوص عملکرد ضعیف و دور از انتظار تیم ملی تصریح کرد: مهم ترین دلیل ناکامی ملی پوشان ایران در این مسابقات به برنامه آماده سازی این تیم باز می گردد. وقتی اعضای تیم یک هفته قبل از شروع مسابقات گردهم آمدند، پس انتظار بیشتری نمی توان داشت.

  علوی با انتقاد از اظهاراتی مبنی بر اینکه تنیس روی میز ایران روند رو به رشدی به خود گرفته و روزگار خوبی را سپری می کند، ادامه داد: معیار پیشرفت شرکت و کسب نتیجه مناسب در مسابقات جهانی و المپیک است. ما در کدامین دوره مسابقات جهانی و بازی های المپیک درخشش خیره کننده داشتیم. از سوی دیگر تمامی پینگ پنگ بازان حاضر در تیم های پایه و تیم ملی حاصل پرورش در دوره های قبلی بوده اند و نمی دانم به چه چیز افتخار می کنیم.

  به گفته وی، باید واقعیت را بپذیریم عملکرد ملی پوشان ما در مسابقات قهرمانی جهان قابل دفاع نیست و نباید خود را پشت یک یا دو چهره خاص این رشته پنهان کنیم.

  رییس اسبق کمیته مربیان فدراسیون تنیس روی میز ایران با بیان اینکه مسابقات جهانی دیگر تمام شد و از هم اکنون باید برای مسابقات پیش رو و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ آماده شویم، افزود: برای آماده سازی ورزشکاران جهت کسب سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ زمان کوتاهی در اختیار داریم و از همین حالا باید برنامه های آماده سازی ملی پوشان را تهیه و تدوین کرده و اجرایی کنیم تا حسرت به دل نمانیم.

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "مصاحبه مدیر سایت با خبرگزاری جمهوری اسلامی"
  تازه ترین اخبار