امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۰:۱۲  آخرین بروزرسانی : اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۳ اسف ۱۳۹۴ | کد خبر : 19393
  ارسال خبر چاپ خبر
 • برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "نحوه ایجاد پیچ(قسمت ۲)"
  1. محمدرضا می‌گه:

   با سلام و تشکر از استاد جمیل عزیز. با ارایه چنین مطالبی و خواندن آنها میتوان بعضی از موارد را مورد تجزیه تحلیل و بهبود قرار داد. مثلا در مبحث ترکیب پیچ ها میتوان با استفاده از همین مباحث ، بهترین نقطه برای برخورد راکت با توپ وبهترین زاویه را برای ایجاد سرویس معکوس ترکیبی انتخاب و از آن بهره کافی برد.
   منتظر ادامه مطالب خواهیم ماند
   با احترام

  2. احمدي می‌گه:

   با سلام بهنگام ترسیم بردار نیروی وارده بر توپ،بهتر است خطوط مماس بر دایره رسم شوند

  3. احمدي می‌گه:

   جمله سرعت و پیچ همدیگر را محدود میکنند وبا افزایش یکی دیگری کاهش می یابد اشتباه است و مسلما نگارنده محترم منظور دیگری داشته که نیاز به اصلاح و یا توضیحات دارد.ضمنا توصیه میشود برای فهم بیشتر مطلب قانون ماگنوس بصورت کامل بیان شود تا دلیل زوایا و … روشن شود. با عرض عذرخواهی از تصدیع وقت

  4. حسن می‌گه:

   با سلام و عرض ادب.جمله تصدیع وقت در رابطه با مطالب اموزشی اشتباه است.البته شاید نگارنده منظور دیگری داشته است.نیاز به اصلاح یا توضیحات دارد.توصیه می شود برای انتقال خوب مطالب به علاقه مندان اگر مطلبی را فکر می کنیم اشتباه است در ستش را فقط با ادبیات صحیح که در ذوق نگارنده نخورد نیز اعلام و در اینصورت کار جمعی و تحقیقی بهتر ثمر خواهد داد.با تشکر از افای احمدی که نمی دانم اقای امیراحمدی فدراسیون هستند یا…..وجمیل عزیز.معما چو حل شود اسان است.با تشکر

  5. بخشنده می‌گه:

   با سلام
   مطلب مطرح شده به نطر اینجانب بسیار کامل است ولی در خصوص تصاویر با توجه به ذوق و سلیقه جناب آقای جمیل لطف الله نسبی انتظار از ایشان بیشتر بود که تصاویر را با ظرافت بهتر طراحی کنند چون با اطلاعات بسیار خوبی که دارند انتظارات از ایشان خیلی بالا رفته است .
   جناب آقای لطف الله نسبی بزرگوار از اینکه در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر این رشته در تلاش بی وقفه هستید به نوبه خود از جنابعالی کمال تشکر را دارم و از مربیان خوب خوزستانی هم استدعا دارم مطالب آموزشی را به منظور انتقال به شاگردان خود مد نظر داشته باشند و چنانچه مطالبی در این زمینه دارند ارائه فرمایند .

  6. حسن می‌گه:

   با سلام و عرض ادب.قربون این ادبیات.با تشکر

  7. محمدرضا می‌گه:

   با سلام. نظر شماره۳ بنده را به فکر فروبرد که آیا میشود نیرویی در جهت ماکزیمم پیچ و سرعت با زاویه مناسب راکت نسبت به بهترین نقطه برخورد توپ اعمال کرد ؟!!.مگر نیرو به دومولفه ی xوy مجزا نمیشود وبرتری هرکدام دلیلیست بر تولید پیچ یا سرعت بیشتر؟ به نظرم این سوالات برای تحقیق بیشتر و تجزیه و تحلیل بردارهای فیزیکی شروع مناسبی باشد. منتظر جواب آقا جمیل هم هستیم. ارادتمند

  8. احمدي می‌گه:

   با سلام اگر دوستان مراجعه ای به کتاب بیومکانیک جناب اقای دکتر نمازی زاده داسته باشند پاسخ تعدادی از سوالات خود را خواهند یافت

  9. جمیل لطف اله نسبی می‌گه:

   سروران گرامی آقایان احمدی و بخشنده
   منظور بنده این است که اگر بخواهیم پیچ را افزایش دهیم سرعت کمتر می شود و اگر بخواهیم سرعت را افزایش دهیم پیچ کمتر می شوداما می توان سرعت وپیچ بهینه را به توپ اعمال کرد کاری که زمان اجرای تاپ اسپین می توان انجام دادکه البته ماهیت پیچ رو که مسیر حرکتی توپ در آن روبه پایین است به ما اجازه می دهد که ضربات قوی تری را اجرا کنیم .اگر در این ارتباط مطلبی هست ارائه گردد بهتر است تا به جمع بندی کاملی برسیم.
   در خصوص تصاویر هم اگر کم و کسری هست به بزرگواری خود عفو فرمایید.انشاالله در مطالب بعدی رعایت خواهد شد.ضمناً لازم به ذکر است که فایلهای ارسالی از طرف بنده گاهی اوقات دستخوش تغییراتی می گردد زیرا چیدمان این تصاویر گاهی به هم می خورد و با آنچه بنده ارسال می کنم کمی متفاوت است که برای مدیریت سایت ناگزیراست.
   از توجه کلیه عزیزان سپاسگزاری می شود.

   • مدیر سایت می‌گه:

    با سلام
    احترما ؛ پس از اینکه فایلهای ارسالی از طرف آقای لطف الله نسبی دریافت و نهایتا منتشر گردید ؛ایشان فورا در این ارتباط تماس گرفته و مورد را یادآوری فرمودند اما چون اینجانب در وهله اول فایلها را تبدیل به پی دی اف نموده و بعد تبدیل به عکس کرده بودم(برای راحتی بازدید کنندگان) متاسفانه مقدور نبود تا تغییرات آقای لطف الله نسبی اعمال گردد.
    در هر صورت تصویر ایشان کامل بوده و متاسفانه با تغییرات انجام شده عیب از اینجانب می باشد.
    انشاالله برودی در صدد رفع آن هستم
    از جناب آقا جمیل هم عذرخواهی میکنم.
    با تشکر

  10. جمیل لطف اله نسبی می‌گه:

   در خصوص نظر شماره ۲ باید عرض شود که نیروی وارده بر توپ همواره مماس با سطح توپ نیست بنابراین در ترسیم بردار نیرو نباید همیشه مماس با سطح توپ ترسیم شود.
   با تشکر

  11. محمدرضا می‌گه:

   با سلامی مجدد. در مطلب اقا جمیل با نیرویی(مورب) مواجه می شویم که حاصلضرب دو بردار عمود برهم(xوy) است. بردار افقی که بیان کننده سرعت و بردار عمودی که گویای پیچ است و این دوبردار درحالت نورمال باهم مساوی یا به قول آقا جمیل بهینه اند. مسیله اینجاست که وقتی نیرو در یکی از مولفه ای بیشتر باشد چه میشود(یکی از بردارها بزرگتر از دیگری باشند)؟ دراین حالت ۳ مورد میتوان یافت : ۱ – نیرو در جهت محورyها بیشتر باشد که مساوی با تولید پیچ بیشتر با صفحه کمی باز راکت و حرکت بیشتر رو به بالای دست است . ۲- نیرو درجهت xها بیشتر باشد که با تولید سرعت بیشتر و زاویه بازتاب کمتر برطبق قانون ماگنوس (مقاومت هوا در زیر توپ کمتر از روی توپ در پیچ رو ) همراه با زاویه بسته راکت وهمراه با حرکت روبه جلوی بیشتر دست. ۳- x و y درحالت ماکزیمم.
   بنده درمورد سوم اینچنین به نظرم می آید :
   xوyدرحالت ماکزیمم ،بازهم مساوی با یکدیگرند و هیچگونه برتری بر یکدیگر ندارند. فقط مسیله در میزان اعمال این نیروست که برتری یافته. به زبانی ساده تر ما برای تولید پیچ و سرعتی ماکزیمم باید نیروی بیشتر و درنهایت ، سرعت دست بیشتر درهنگام برخورد راکت به توپ اعمال کنیم. به نظرم این مورد درشرایط طبیعی منتفیست زیرا بالاخره یکی از مولفه ها بردیگری برتری میابد و موجبات تولید پیچ یا سرعت بیشتر میشود
   با احترام به نظر تمامی بزرگان و تشکر از دوست خوب ، برادر بزرگتر و معلم مهربانم

  12. عبدالله مظفری می‌گه:

   به نام الله
   با سلام خدمت همه
   فقط می توان در جواب آقای لطف الهی نسبی یه چیز گفت:
   دست مریزاد واقعا که استاد هستند
   مرسی از مطلب مفیدتان امیدوارم همه از این مطلب نهایت استفاده را ببرند

  13. مهدي غفاري می‌گه:

   باسلام وخسته نباشید خدمت استاد محترم و شایسته تنیس روی میز آقای لطف اله نسبی من شماره تلفن تماس باشما را میخواستم اکر مقدور بود درسایت بنویسید اکر هم مقدور نبود به شماره تلفن ٠٩٣٨٨۴١٨۶۵٨شمارتونو مسیج کنیدالبته ما آذری هستیم و دلمان میخواد تا از ترجمه ها ومطالب شما که بصورت علمی است نهایت استفاده را بکنیم باتشکر ازشما .

  14. behnam می‌گه:

   جناب آقای استاد جمیل لطف الله نسبی
   با سلام و احترام
   تشکر بخاطر ارائه چنین مطالب جالب و اموزشی.
   آیا نرم افزاری برای تست سرویس تنیس روی میز وجود دارد؟
   باتشکر


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار