امروز: دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷ | ۰۷:۰۵:۳۲  آخرین بروزرسانی : خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۳ خرد ۱۳۹۴ | کد خبر : 28834
  ارسال خبر چاپ خبر
 • بازیکن ومربی پیشکسوت دوست داشتنی کشور

   

   

   

   

   

   

  استاد پرویز فروغی نسب یکی از چهره های ماندگار و موفق  و برگ زرینی از تاریخ و شناسنامه تنیس روی میز کشور محسوب می شود.

  استاد فروغی نسب یکی از دوست داشتنی ترین مربیان و بزرگان تنیس روی میز ایران می باشدکه همواره برای این رشته منشاء خیر و موفقیت بوده است.

  تجلیل از این بزرگان تجلیل از خوبیها و معرفتهاست.باید از این گنجینه های مملو از تجربه به بهترین وجه استفاده نمود.

  امیدواریم سالهای سال سایه این مرد بزرگ و دوست داشتنی بر سر جامعه تنیس روی میز کشور مستدام باشد.

  واما متن مصاحبه با این بزرگ مرد تنیس روی میز کشور:

   

   

   

  ۱. لطفا خودتان را معرفی کنید؟

  با سلام به شما و خانواده ی بزرگ ایران، این جانب پرویز فروغی نسب، متولد ۱۳۳۲ کرمانشاه، متاهل، دارای سه فرزند (دو پسر و یک دختر)هستم. پسر بزرگم دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف و پسر دیگرم امسال پیش دانشگاهی و دخترم نیز اول دبیرستان می باشد.

  ۲. از چه سالی و چگونه به رشته ی تنیس روی میز روی آوردید؟

  از سال ۱۳۴۴ در کرمانشاه با رشته ی ورزشی پینگ پنگ آشنا شدم. در سال ۱۳۴۸ برای اولین بار -اگر اشتباه نکنم- در کرمان به مسابقات قهرمانی آموزشگاه های کشور رفتم. تا سال ۱۳۵۷ به عنوان بازیکن در مسابقات شرکت می کردم. از سال ۱۳۵۸ لباس مقدس مربیگری را پوشیدم. در سال ۱۳۸۰ حسب الامر جناب آقای حاج داود محمدی ، ریاست محترم هیات تنیس روی میز قزوین، به قزوین آمدم.

  ۳. از فعالیت ها و مقام های خود در تاریخ این رشته بگویید؟

  پینگ پنگ کرمانشاه از سال ۱۳۵۹ طی برنامه ریزی که با همکاری جناب آقای محمدحسن نیکویی انجام گرفت، رشد و روند خوبی داشت و نتایج خوبی در دهه ی ۱۳۶۰ داشتیم. اما در اسفند ۱۳۶۳ بمباران های وحشیانه ی رژیم صدام به اوج خود رسید و پینگ پنگ تقریبا تعطیل شد. بازیکنان همگی پراکنده و هر کدام به شهری رفتند.

  و من هم به مدت پنج سال از کرمانشاه به تهران نقل مکان کردم. در طی سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۳ و بعد از پایان جنگ ، پینگ پنگ کرمانشاه توانست بازیکنان زیادی را به جامعه ی ورزشی تنیس روی میز کشور معرفی نماید: از جمله آقایان، علی ابریفام، مهرداد علیقارداشی، رضا فتاحی، شاهرخ پروانه وار، شهروز بهروزی، بهاء الدین خالدی، محمدحسین قاری، ناصر فرهادی، سعید و حمید منتصری، مجید معبری، علی محمد پور، کیانوش جهانی فر، شهرام اردلان و … . در طی این سال ها مقام های زیر توسط بازیکنان کرمانشاه به دست آمد:

  سال ۱۳۶۱، اهواز، قهرمان جوانان ایران- سال ۱۳۶۲ ، سنندج، قهرمان نوجوانان ایران- سال ۱۳۷۲، کرمانشاه، قهرمان جوانان ایران- سال ۱۳۶۲، بابلسر، مقام سوم جوانان ایران- سال ۱۳۶۴، کرمان، مقام سوم جوانان ایران

  در ضمن نتایج ذیل در مسابقات انفرادی و دوبل در مسابقات قهرمانی کشور در رده های مختلف سنی توسط بازیکنان کرمانشاه به دست آمد. از جمله:

  علی ابریفام: عضو تیم ملی جوانان از سال ۱۳۶۰ تا سال ۱۳۶۳- عضو تیم ملی بزرگسالان در سال ۱۳۷۸، زنجان- کسب مقام اول دوبل قهرمانی کشور به اتفاق آقای امیر روشنی، سال ۱۳۶۲، ارومیه- کسب مقام سوم انفرادی قهرمانی کشور بزرگسالان، تهران ۱۳۶۳

  مهرداد علیقارداشی: عضو تیم ملی جوانان ایران سال ۱۳۶۱- کسب مقام سوم انفرادی مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان در سال های ۱۳۶۵و ۱۳۶۹- کسب نایب قهمانی دوبل بزرگسالان کشور به اتفاق آقای محمدرضا نعمتی در سال ۱۳۶۷- کسب نایب قهمانی دوبل بزرگسالان کشور به اتفاق آقای کیوان عصاری در سال ۱۳۶۸

  سعید منتصری: عضو تیم ملی جوانان و اعزام به مسابقات آسیایی بحرین، سال ۱۳۶۲- عضو تیم ملی جوانان و اعزام به مسابقات آسیایی ژاپن، سال۱۳۶۵

  بهاءالدین خالدی: عضو تیم ملی جوانان ایران

  عضویت آقایان محمدحسین قاری و مجید معبدی در تیم ملی جوانان ایران

  لازم به ذکر می باشد که کسب عناوین فوق، با زحمات و همیاری جناب آقای محمد حسن نیکویی و برادران عزیزم آقایان سید اعزاز اخوت و حشمت الله شریفی و عزم و اراده ی بازیکنان به دست آمده است.

  در ضمن با تیم استان قزوین نیز در سال ۱۳۸۱ به مسابقات بین المللی کشور ترکیه و در سال ۱۳۸۶ به مسابقات بین المللی قبرس اعزام شدیم. همچنین با تیم بزرگسالان قزوین چهار بار به مقام سوم قهرمانی کشور دست یافتیم و نیز سه سال در کنار بازیکنان تیم الف ایران در مسابقات بین المللی قزوین حضور داشته ام که در این مسابقات دو بار به مقام قهرمانی و یک بار به مقام نایب قهرمانی دست یافتیم.

  ۴. لطفا شیرین ترین و تلخ ترین خاطره ی ورزشی خودتان را عنوان فرمایید؟

  همین که ۴۴ سال در خدمت دوستان ورزشی سراسر کشور بوده ام، این مدت جزء خاطرات خوش بنده می باشد. بعد از مرگ ناگهانی مرحوم زنده یاد محمد ابراهیمی، ریاست محترم هیات پینگ پنگ استان گیلان، هیات استان گیلان مسابقات چند جانبه ای به یاد و نام آن مرحوم برگزار کرد، در این میان روبرو شدن با فرزند کوچک آن مرحوم برایم خیلی تلخ بود.

  ۵. وضعیت فعلی تنیس کشور و دور نمای آن را چگونه می بینید؟

  ۶. به عنوان یک پیشکسوت ماندگار، چه توصیه ای برای خانواده ی تنیس روی میز و مسئولین دارید؟

  اگر اجازه بدهید می خواهم به این دو سوال با هم پاسخ بدهم. وضعیت پینگ پنگ ما مدت هاست به همین صورت است؛ ما به تک ستاره ها چشم دوخته ایم. در زمان ریاست فدراسیون جناب آقای مهندس شهنازی، کارهای خوبی انجام شد.

  از آن جمله، اعزام تیم ها به مسابقات بین المللی مختلف و آوردن دو مربی کره ای و چهار بازیکن قوی کره ای به ایران بود. که این مربیان و بازیکنان به صورت شبانه روزی در اختیار بازیکنان و کادر فنی فدراسیون – که با مدیریت آقای فواد کاسب اداره می شد- بودند. که اقدام بسیار خوبی بود. نتیجه ی این اقدامات، باعث رشد و ارتقای بازیکنان جوانی چون نوشاد عالمیان شد. نا گفته نماند که زحمات اولیه ی نوشاد، توسط پدرش جناب آقای رحمت عالمیان کشیده شده است.

  اما در حال حاضر، با توجه به امکانات و وضعیت موجود و در اختیار نداشتن حریفان خارجی و برگزاری اردو های مقطعی و کوتاه مدت- که اردو ها فقط با شرکت بازیکنان داخلی تشکیل می شود (البته قابل ذکر است که در مواقعی از بازیکنان کشور مجارستان در رده ی جوانان پسر و بزرگسالان دختر استفاده شده است ولی مدت زمان آن بسیار کوتاه بوده)- نتایج به دست آمده قابل قبول است.

  شایان ذکر است قرارداد با کمپ اشلاگر اقدام خوب و شایسته ای است که فدراسیون جناب آقای زارع پور آن را انجام داده است. اما مدت زمان شرکت در این کمپ، کوتاه و یک ماهه می باشد.

  اگر می خواهیم از این کمپ استفاده ی خوب و بهینه شود، مدت زمان آن باید افزایش یابد و اگر اردو ها را در ایران برگزار می کنیم باید با حضور حریفان تمرینی خوب خارجی باشد. با این تفاسیر و وضعیت موجود، فدراسیون اعزام های خوب و زیادی انجام داده که با توجه به آن، نتیجه ی حاصله توسط بازیکنان و کادر فنی خوب و قابل قبول بوده است. ما در مسابقات بین المللی، در رده های مختلف ملی خوب ظاهر شده ایم که مهم ترین آن ها بازی های بسیار زیبا و غرورآفرین نوشاد عالمیان و بازی خوب خانم ندا شهسواری در المپیک لندن هستند. این نتایج خوب، ثمره ی زحمات فدراسیون های گذشته و حال بالاخص آقای فواد کاسب و کادر فنی حال حاضر فدراسیون، آقایان مهرداد بابادیوند، احمد جعفری پور و محسن شیشه گرها می باشد.

  صحبت دیگر بنده در مورد جوانان است. از چندین سال گذشته، همواره رسم بر این بوده که برای بازیکنان جوان زحمات زیادی صورت گرفته و فدراسیون ها هزینه های هنگفتی را صرف اردو ها و تمرینات بازیکنان جوان کرده اند و به محض این که این بازیکنان از رده ی جوانان خارج شده اند، آن ها را به حال خود رها کرده و دیگر هیچ برنامه ای برای آن ها تدوین نگردیده است که این بازیکنان بسیارند از جمله آقایان سعید مسعود، محمد صمدآبادی، امیر چراغیانی، سامان ابراهیمی، مسعود یعقوبی، حمیدرضا طاهرخانی، روح الله شیشه گرها، امین میرالماسی، شایان ملکی و … .

  آیا در این ارتباط پیشنهاداتی دارید تا ارائه بفرمایید؟

  بله حتما: ۱. در درجه اول اگر می خواهیم در میادین داخلی و خارجی در آینده خوب ظاهر شویم و رنک بازیکنان خود را بالاتر ببریم، بازیکنانی چون نوشاد عالمیان و بازیکنان خوب و مستعد تیم های ملی را جهت ارتقای سطح به کشور های صاحب سبک پینگ پنگ جهان مانند چین و … برای مدت چند سال بفرستیم که در آنجا از تحصیل هم عقب نمانند.

  ۲. برای بازیکنان جوان و آینده داری که موجود می باشند، اساتید و اعضای محترم کمیته ی فنی تصمیمی بگیرند. زیرا اینان سرمایه های این مملکتند و وقت و هزینه ی زیادی صرف آنان گردیده.

  اکثر این بازیکنان در حال حاضر در دسته ی یک و دسته ی برتر بازی می کنند. بنده پیشنهاد می کنم که با صلاح دید کمیته فنی فدراسیون، از بازیکنان خوب ومستعد جوان در اردوهای تیم های ملی و اعزام ها استفاده شود.

  ۳. فدراسیون محترم کمیته ی استعدادیابی را فعال نماید زیرا در حال حاضر در کشور عزیزمان استعداد های خوب و شکوفا بسیار زیاد است.

  ۴. و اما در مورد مربیان زحمت کش و بازیکن ساز کشور، بهتر است که ماهانه حقوقی برای آن ها در نظر گرفته شود و یا حداقل هر چند ماه یک بار مورد تشویق و تجلیل قرار گیرند.

  ۷. آیا به اندازه ی کافی به پیشکسوتان و زحمت کشان این رشته اهمیت داده می شود؟

  با سلام و عرض ادب، خدمت تمامی بزرگان و پیشکسوتان پینگ پنگ ایران، بنده در جواب این سوال فقط می توانم سکوت کنم.

  ۸. و اما حرف آخر…

  بنده اگر صحبتی و یا پیشنهادی می کنم، حمل بر این نشود که بخواهم از کسی پشتیبانی و یا از کسی انتقاد ناعادلانه کرده باشم.

  در خاتمه ابتدا از شما تشکر می کنم که باب چنین سوال و جوابی را گشودید. سپس از هیات و تربیت بدنی استان کرمانشاه تشکر می کنم. و نیز از تربیت بدنی استان قزوین و هیات پینگ پنگ استان قزوین، اعضای محترم هیات، مربیان فهیم و زحمت کش، همچنین بازیکنان بسیار خوب و دوست داشتنی- که اکثرا از بازیکنان ملی پوش در رده های سنی مختلف بوده و هستند- و در نهایت از جناب آقای حاج داود محمدی، ریاست محترم هیات تنیس روی میز استان قزوین قدردانی و تشکر می کنم و در یک جمله می گویم ای کاش ورزش ایران در هر استانی چند حاج داود محمدی داشت.

  کوچک و مخلص شما و خانواده ی شریف پینگ پنگ ایران، پرویز فروغی نسب

   

   

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "مصاحبه پایگاه تخصصی با استاد پرویز فروغی نسب(مزدور)"
  1. علیرضا بیگدلی می‌گه:

   با سلام
   به جرات می توان گفت آقا پرویز یکی از بزرگترین چهره های ورزشی تاریخ پینگ پنگ و ورزش ایران میباشند که زحمات زیادی برای این رشته ی وررشی چه در کرمانشاه و چه در قزوین کشیده اند.امیدوارم همیشه سالم و سلامت در کنار خانواده پینگ پنگ ایران باشند.با آرزوی بهترین ها برای حاج پرویز دوست داشتنی.

  2. مهدي صديق می‌گه:

   باسلام واحترام حضور استاد فروغی نسب
   بی شک ایشان از گنجینه های ارزشمند تنیس روی میز هستند،که همواره از زحمتکشان بی ادعا می باشند . برای ایشان و خانواده عزیزشان آرزوی سلامتی و تندرستی را آرزومندم.

  3. وحید بهروزی می‌گه:

   باسلام واحترام

   جناب آقای پرویز فروغی نسب بی شک از خاک خورده ها وزحمت کشان این رشته بوده وهستند. اگر کمی تامل ودقت کنیم میبینیم به امر استعداد یابی در استانها با برنامه وحمایتهای فدراسیون وحمایت از مربیان زحمتکش بازیکن ساز استانهاچقدر از سوی بزرگان این رشته نیز تاکید میگرددوبا این همه بیان موضوع به این مهمی چرا باز هم گوش شنوایی از سوی رئیس محترم فدراسیون نیست عدم کارآیی اردوهای مقطعی با توجه به صرف هزینه های زیادآن که مورد انتقاد همگان بوده کاملا” مشهود است با امید به بهبودی اوضاع کنونی این رشته وتغییر نگرشها انشااله

  4. سهيل كلهر می‌گه:

   باسلام خدمت استاد فروغی نسب.امیدوارم همیشه سالم و سلامت درکنار خانواده تنیس روی میز ایران باشید.

  5. طه می‌گه:

   با سلام خدمت آقای فروغی نسب.از خداوند برای این مربی بزرگوار و خانواده گرامیشان آرزوی سلامتی روز افزون دارم.

  6. فواد کاسب می‌گه:

   با سلام و عرض ادب خدمت استاد ارجمند اقای فروغی نسب عزیز
   خاطرات و درس های شما و اقا اقبال هرگز فراموش نخواهد شد .
   امیدوارم که همچنان سایه امثال شماها بر سر خانواده پینگ پنگ باقی بماند.
   کوچکت فواد

  7. بخشنده می‌گه:

   با سلام
   حضور آقا پرویز عزیز عرض سلام و ادب و احترام دارم و آرزوی سلامتی و بهروزی برای این دوست بزرگوار و خانواده معززشان را از خداوند متعال خواستارم انشاالله همیشه سربلند باشند .

  8. خسرو مايلي می‌گه:

   با سلام
   ایشان از مفاخر تینس روی میز ایران است که در هر کجای این سرزمین که باشد منشاءخیر واثر برای بازیکنان است
   از خداوند سلامتی برای خودش وسرافرازی برای فرزندانش را دارم

  9. سعید منتصری می‌گه:

   با سلام به اقا پرویز عزیز ودوست داشتنی که هرچه درورزش واخلاق ورزشی یاد گرفته ایم از این بزرگواراست وبس حقیقتا با چند سطر نمی شودادای دین کرد اما همیشه قدردان زحمات بی اندازه وبدون چشم داشت این عزیز هستم امیدوارم همیشه سلامت وسربلند باشد مربیانی هممچون ایشان انگشت شمار وکم نظیر هستند انشاالاه قدرشان را بدانیم ازطرف همه شاگردان قدیمی شما درکرمانشاه دستتنان را می بوسم ودعای خیر بدرغه شما حق نگهدارت

  10. نجفی می‌گه:

   با سلام: ایشان از افتخارات با ارزش این استان میباشند. از خداوند ارزوی سلامتی برای ایشان وسربلندی برای خانواده و فرزندانشان داریم

  11. ابوالفضل می‌گه:

   مخلص حاج آقای فروغی نسب هستیم ، امیدوارم شاگردان ایشان یک روزی قهرمان جهان بشند

  12. جلوزان می‌گه:

   باسلام خدمت اقا پرویز بزرگوار برای این مرد بزرگ وپیشکسوت ارزوی سلامتی و تندرستی برای خود وخانواده محترمشان رادارم

  13. محمود نظری می‌گه:

   آقا پرویز از جنس مردان نیک و اصیلی می باشد که مردانگی ، پهلوانی ، حقیقت گویی و ترویج بسیاری صفات نیک را بر چند صباحی در مسند بودن ترجیح داده است ، ایشان از آن دست مردان بزرگ و نیکی می باشد که صادقانه خدمات شایانی را نصیب پینگ پنگ ایران نمود و هیچ نخواست . زندگی اش وقف پینگ پنگ بوده و هست . برای این بزرگمرد کرمانشاهی و خانواده محترمش سلامتی و سربلندی آرزو می کنم .

  14. ظاهرشلاني می‌گه:

   باسلام خدمت اقای فروغی نسب برای این پیشکسوت عزیزارزوی سلامتی وعمری با عزت خواستارم خداوندسایه شماوسلطان اقبال راازتنیس رومیزکم نکند(اکرفدراسیون قدر شما ها را بداند)

  15. ابوالفضل حمزه اي می‌گه:

   باسلام و عرض احترام خدمت استاد و پیر غلام پینگ پنگ کشور. بی شک شاگردان شمادر عرصه های اخلاق و منش پهلوانی و قهرمانی زبانزد خاص و عام هستند .از مدیریت سایت به لحاظ معرفی چهره های ماندگار و مسلم ورزش کشور سپاسگزارم. صحت و سلامتی این بزرگ مرد پینگ پنگ ایران را در معیت خانواده ی محترمشان از خدای سبحان خواهانم.

  16. روح اله شیشه گرها می‌گه:

   با سلام خدمت مربی بزرگ,فهیم و دلسوز پینگ پنگ کشور جناب آقای فروغی نسب. تمام زحماتی که برای بنده و پینگ پنگ قزوین کشیده اید هرگز از یاد و خاطره ی اینجانب فراموش نمی شود. برای شما و خانواده ی محترمتان ارزوی سلامتی و سعادت میکنم.
   کوچک شما روح اله شیشه گرها

  17. بهرام کنجوری می‌گه:

   خدمت استاد ارجمندم جناب آقای پرویز فروغی نسب عرض سلام و ادب دارم سالهاست که جای خالی شما در پینگ پنگ کرمانشاه احساس میشه, امیدوارم در سایه پروردگار همیشه پیروز و سربلند باشید .

  18. معین فروغی نسب می‌گه:

   با سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز اینجانب چون از بچگی شاهد زحمات عموی خود برای ورزش پینگ پنگ بوده ام امیدوارم برای زحمات بزرگان ورزش ایران بیشتر از این ارزش و احترام قائل شویم امیدوارم همیشه سربلند وسلامت باشی استاد فروغی

  19. مهدی حاجی آقایی می‌گه:

   استاد فروغی نسب. خیلی خوشحال شدم که مصاحبه شما را در این وبسایت خوندم. انشالا هر جا هستید خوب و سالم و سلامت باشید. در پایان من ارزو می کنم ایکاش هر شهری چند تا اقا پرویز داشت 🙂

  20. کیانوش جهانی فر می‌گه:

   باسلام خدمت استادعزىزم اقاپرویزخداساىه شماروازسرخانواده پنگ پنگ کم نکنه

  21. امین فروغی می‌گه:

   با سلام خدمت شماو علی الخصوص عموی گرامیم امید وارم همیشه قدر دان این گنجینه های تکرار ناشدنی باشیم

  22. هاشم باوندپور یا علیقارداشی می‌گه:

   حاج پرویزعزیزسلام.مدتیست حسابی یادت بودیم هم جویای احوالتان ازمهرداد… و ذکر خیر شما هم با مهندس بخشنده… خوشحالم از این که بعد از چهل سال و اندی سر حال و سر زنده میبینمتون مشتاق دیدار شما در استان خوزستان-دزفول هستیم امیدوارم همیشه سر بلند و سرافراز باشید. از فرصت استفاده میکنم سلامی به علی ابریفام.رضا فتاحی.شاهرخ پروانه وار.قاری کوچولومون و برادران منتصری میرسانم.امیدوارم هر جا که هستند موفق. در پایان از آقای امیر روشنی مهربان یادی میکنم و از آقای اعزاز اخوان به خاطر شخصیت دوست داشتنی سالهای دور پینگ پنگ کرمانشاه قدر دانی و تشکر فراوان دارم. دوستدار شما پسر عموی مهرداد.{هاشم}

   • مدیر سایت می‌گه:

    به نام خدا
    با سلام
    احتراما، جناب آقای هاشم باوندپور که در حال حضار در شهرستان دزفول تشریف دارند وخوشبختانه به دزفولی ها وصلت کرده اند یکی از فعالان ختگی ناپذیر تنیس روی میز در این شهرستان بوده که از همه لحاظ برای این رشته هزینه می نماید. جا دارد تا از زحمات وخصوصا معرفت و مرام این مرد دوست داشتنی تنیس روی میز دزفول وکرمانشاه تشکر و قدر دانی ویزه بنماییم.
    آقا هاشم دوستتان داریم وخسته نباشید وسلام مخصوص ما را خدمت جناب آقای قارداشی برسانید.
    باتشکر

  23. افشین پیروی می‌گه:

   آقا پرویز آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  24. کوروش روزبهانی می‌گه:

   آقا پرویز عزیز سلام . بازیکن لرستانی بودم ولی بقدری خصلت ها و مرام مردانگی و انسانیت در شما می دیدم که گویی مربی همه ی ما غیر کرمانشاهی ها هم بودید . دست شما را می بوسم و خالصانه از خداوند منان برای شما و فرزندانتان هر کجا که هستید توفیق روزافزون و سربلندی خواستارم . افسوس که به درستی از اساتیدی تکرار نشدنی و استثنایی مثل شما ، آقا اقبال و عباس مایلی و … استفاده نشد و قدردان شما نبودند . البته آقا داود محمدی به درستی از شما و آقای مایلی در جهت سرمایه گذاری زیر بنایی در قزوین بهره برداری نمودند کهجا دارد از ایشان نیز قدردانی شود .

  25. جمیل لطف الله نسبی می‌گه:

   باسلام وعرض ادب و احترام خدمت آقا پرویز عزیز
   خداوند سایه بزرگانی مانند حضرتعالی را از سر جامعه پینگ پنگ کم نکند.امیدوارم در کنار خانواده محترمتان زندگی را درکمال سلامت وشادابی سپری نمایید.
   باکمال احترام
   کوچک شما
   جمیل

  26. طه می‌گه:

   سلام.آقای علوی چرا عکسای این قسمت باز نمیشه.با همه مرورگرها امتحان کردم


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار