امروز: یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۳:۱۴  آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه ۱۴ خرد ۱۳۹۴ | کد خبر : 2937
  ارسال خبر چاپ خبر
 •   این مصاحبه در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۲ انجام شده است! جمیل لطف الله نسبی ملی پوش خوش نام وبا اخلاق و آقای پینگ پنگ ایران است.آقا جمیل نه تنها مایه افتخار استان همیشه قهرمان کردستان است بلکه آقای اخلاق و بزرگواری و بزرگ منشی جامعه ورزشی ایران زمین نیز می باشد.تمام پینگ پنگ بازان…

   

  این مصاحبه در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۲ انجام شده است!

  جمیل لطف الله نسبی ملی پوش خوش نام وبا اخلاق و آقای پینگ پنگ ایران است.آقا جمیل نه تنها مایه افتخار استان همیشه قهرمان کردستان است بلکه آقای اخلاق و بزرگواری و بزرگ منشی جامعه ورزشی ایران زمین نیز می باشد.تمام پینگ پنگ بازان نسل گذشته بخوبی میدانند که جمیل لطف الله نسبی در تکنیک و تاکتیک سرآمد ترینها و در افتادگی و تواضع هم جزو نفرات اول و درکسوت مربیگری و کاردانی نیز استاد همه ما محسوب می شود.اینجانب هر چه سعی کردم درحدو وسع این استاد مسلم مطلبی بنویسم متاسفانه کلمه ای در حد و وصف این بزرگوار پیدا نکردم لذا پیشاپیش از ایشان طلب عفو و بخشش دارم که نتوانستم حقیقت مطلب را درباره این ملی پوش قدیم وکارشناس همیشگی پینگ پنگ ادا کنم.

  این مصاحبه همزمان با عید سعید فطرتقدیم میگردد به تمام دوستداران و طرفداران رشته تنیس ر وی میز و این سایت تازه تاسیس .

  واما مصاحبه :

  ۱-جناب آقای لطف الله نسبی : لطفا نظر کارشناسی خود را در باره اوضاع کلی وجاری تنیس روی میز عنوان بفرمایید .

  در هر جامعه ای ، دوران گذار دوران خطرناکی است و تا فرارسیدن ثبات و آرامش هر بخشی از جامعه ممکن است لطمه بخورد جامعه پینگ پنگ کشو ر هم از این قاعده مستثنی نیست. اوضاع کنونی اوضاعی بحرانی است که بهیچوجه به نفع پینگ پنگ کشور نیست در چنین شرایطی همه بلاتکلیف و دلسرد هستند در هر دوبخش چه کسانی که با فدراسیون همکاری می کنند و چه افرادی که با فدراسیون همکاری ندارند این بلاتکلیفی وجود دارد ولی همگی امیدورایم وزارت ورزش و جوانان هرچه سریعتر وضعیت پینگ پنگ کشور را روشن نماید وبه این بی سروسامانی خاتمه دهد

  ۲-به نظر شما عامل مشکلات و مسائل بوجود آمده در پینگ پنگ کشور چیست؟

  جواب این سوال رابا مطرح کردن این سوال که چرا قبلاشاهد چنین اتفاقاتی نبودیم پاسخ می دهم . مگردر گذشته ، مشکلات وجود نداشته است.؟مگر قرار است در آینده هم مشکلی وجود نداشته باشد ؟ قطعا مشکلاتی وجود داشته است ودر آینده هم وجود خواهد داشت اما این مشکلات مدیریت می شد و می بایست مدیریت شود .ولی متاسفانه در حال حاضر مدیریتی برای اداره و سامان دادن این مشکلات وجود ندارد.

  مدیریتی که ابهت و صلابت خود را از دست داده و تمام هم وغمش آمد ورفت در راهروهای وزارت ورزش برای حفظ موقعیت کنونی باشد ، دیگر قادر نخواهد بود بحرانی را اداره کند. بنابراین بهترین جواب برای سوال شما سوء مدیریت در فدراسیون است که مسبب این همه مشکلات در جامعه پینگ پنگ است.

  نا آشنایی با پینگ پنگ و اهالی آن و گرفتن مشاوره از افراد غیر منصف ، فرصت طلب و کینه توز و بی تجربگی و دهن بینی مسئولین فدراسیون ، دروغگویی در رسانه های جمعی و توهین به جامعه پینگ پنگ ، نبود برنامه ریزی درحوزه های مختلف و چندین وچند مورد دیگر همگی مسبب آشفته کردن فضای پینگ پنگ کشور شد.

  ۳-دورنمای وضعیت پینگ پنگ راچگونه ارزیابی میکنید؟

  زمانی باید از دورنما صحبت کرد که برنامه ای وجود داشته باشدو در آن برنامه اهداف مشخص باشد.در حال حاضر هیچ برنامه مدونی برای ارتقای پینگ پنگ وجود ندارد واکثر تصمیمات اتخاذ شده به نوعی ضربه مهلکی به پینگ پنگ وارد کرده است .

  عزل ونصب کردن های پی در پی ، عدم اطمینان و اعتماد رئیس به نیرو های پینگ پنگی ،باز شدن پای افراد غیر پینگ پنگی به خانه پینگ پنگ ، همکاری نکردن اکثریت قریب به اتفاق کاربلدان این رشته با مدیر کنونی همه وهمه دورنمای تاریکی رابرای پینگ پنگ رقم میزند وباوجود این مدیریت هیچ آینده روشنی برای پینگ پنگ وجودنخواهد داشت.

  اما اگر پس از عبور از این وضعیت و رسیدن به دورانی باثبات تمامی نیروهای کاربلد دست در دست هم برای ارتقای پینگ پنگ تلاش کنند قطعا می توان آینده خوبی برای این رشته رقم زد.

  ۴-چه راهکار مشخصی برای عبور از بحران فعلی پیشنهاد میکنید؟

  به دفعات از رئیس خواسته ام که استعفا کند گاهی به بهانه سلامتش گاهی به دلیل آنکه دیگر این مدیریت نمی تواند آب رفته را به جو برگرداند و دوستان ما هم در پست ها و جایگاههای مختلف این توصیه را به ایشان کرده اند اما متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده است .به نظر بنده ایشان اگر بروند ومدیر اهل فنی به جای ایشان بر مسند ریاست بنشیند می تواند با جمع کردن نیروهای این رشته در جهت بازسازی مجدد خرابکاری های ایشان گام بردارد. رفتن رئیس تنها راه حل برون رفت از این بحران است

  ۵-جناب لطف الله نسبی گویا مسولان فدراسیون کم کم در صدد اجرای خواسته های معترضین هستندبطور مثال: انتخاب دبیر فدارسیون و انتخاب مدیر و مربی تیمهای ملی و…آیا اینها کافیست واگر نه چه باید کرد؟

  عمق بحران به حدی است که تعویض چند پست و گماردن افرادجدید نمی تواند کارساز باشد هرچند که ازدوستان تازه منصوب شده هم چیزی تا حال ندیده ایم و کسی نمی تواند پیش بینی کند که به صرف انتصاب های پینگ پنگی مشکلات کنونی حل شود همچنین رئیس نشان داده است که جاذبه اش به حدی است که همه را در خودجذب می کند و دیگر نمی توان نشانی از فرد جذب شده یافت ومجذوب ، به حدی در جاذب محو می گردد که هر دو یکی می شوند و در این صورت جاذب به جای مجذوب تصمیم می گیرد و این قضیه فیزیکی به مذاق بسیاری خوش نیامده است و استعفا کرده اند همچنان که آقای علیدخت استعفا کردو باید نشست ودید که مجذوب بعدی کیست .

  ۶-آقای لطف الله نسب :مسئولین فدارسیون اعتقاد دارند که عده ای پشت سر بازیکنان پنهان شده اند ومسبب اصلی این مشکلات هستند ؛نظر شما در این باره چیست؟

  به نظر بنده این گفته توهین به شعور بازیکنان است و برای فرافکنی و انحراف اذهان عمومی و علی الخصوص مسئولین وزارت ورزش و جوانان مطرح می گردد .اولا هیچکدام از این بازیکنان صغیر نیستند و آنقدر فهیم و با شعورندکه گول وفریب هر فردی را نخورند و دنباله رو این وآن نشوند.

  ثانیا باید پرسید که چه اتفاقی افتاده است که این بازیکنان با وجود منافع وکسب درآمد از قبل مسابقات باشگاهی ،عطای آن را به لقایش بخشیده اند و حاضر نیستند در هیچ مسابقه ای شرکت کنند؟ مگر بازیکنی که صبح وبعد از ظهر تمرین می کند وقت و توانی برای یاد گیری فن وحرفه ای دیگر دارد؟مسلما خیر پس باید نتیجه گیری کرد که مشکلات بسیار بیشتر از آن است که مسئولین متصورند.

  ثالثا هدف از مطرح کردن این گفته محدود کردن اعتراضات به حوزه بازیکنان وختم قضیه با ترفند جلوگیری کردن از بازیکن سالاری است در حالیکه از هر طیف و گروهی در خیل معترضین می توان نمونه و مثال آورد. رابعا دیوار بازیکنان آنقدر وسیع نیست که خیل عظیم معترضین در پشت آن سنگر بگیرندونیاز است که از سایر بازیکنان دنیا هم مدد بجوئیم.

  ۷- همانگونه که اطلاع دارید مدیر و مربی تیمهای ملی مشخص شد اما در اندک زمانی از سمت خود استعفا داد؛چرادر شرایط فعلی کسی حاضر به پذیرفتن مسئولیت در فدراسیون نیست و اگر کسی هم مسئولیت قبول میکند ظاهرا دوامی ندارد؟

  پیش بینی این موضوع بسیار ساده بود . بنده در توصیه نامه ای که برای جناب علیدخت نوشتم نیز به ایشان موارد را یادآوری کرده بودم اما ایشان می خواست خودش شخصا به این نتیجه برسد که رسیدو استعفا کرد.

  اما قضیه خیلی روشن است. کسی که خارج از فدراسیون است برخوردمدیریت را با افرادی که در فدراسیون کار می کنند ، می بیند و چون این مدیریت رانمی پسندد حاضر به قبول مسئولیت نمی شود. اما عده ای نیز با نیت خیر و برای حل بحران حاضر به همکاری می شوند اما بعد از آنکه عرصه را تنگ می بینند استعفا می کنند و این مدیریت چون اهل این رشته نیست به سادگی توصیه ها را می پذیرد و دنباله روی می کند و عدم وجود ثبات فکری ، موجب دلزدگی افراد شده است.

  ۸-به نظر شما که از خبرگان و خوشنامان جامعه پینگ پنگ کشور هستید آیا تمام تقصیرها را باید بر گردن رئیس محترم فدارسیون انداخت؟

  عمق فاجعه بسیاربیشتر از این است که در ظاهر قضیه می بینیم. به نظر بنده افرادی که ایشان را برای این پست کاندید کردندو حمایت بی دریغی نمودند مقصرین اصلی این بحرانند چراکه انتخابات فرمایشی ای که درآن همه کاندیدا ها حذف شدند برگزار گردیدوایشان در میدانی که حریفی وجود نداشت قهرمان بلامنازع شدندودر این انتصاب آنچه اصلا موردتوجه قرار نگرفت نظر جامعه پینگ پنگ بودومشخص است ، زمانی که نظر دست اندر کاران را جویا نشویم و نظرات آنان را نادیده بگیریم آشی پخته خواهد شد که به مذاق هیچکسی خوش نخواهد آمد . مگر ایشان در هیئت کیش معجزه کرده بودند که اورا برای ریاست فدراسیون پینگ پنگ کاندید کردند؟ از دوستان مان در کیش سوال کنید خیلی بیشتر به توانمندی های مدیریتی رئیس پی خواهید برد.

  ۹-به نظر شما آیا بازیکنان این حق را دارند که خواستار رفتن رئیس فدراسیون باشند؟ازلحاظ قانونی این درست است؟

  خود بازیکنان ونمایندگان آنان در نشست خبری اخیر خود این موضوع را ذکر کرده اند و به صراحت گفته اند که تعویض رئیس در حوزه اختیارات آنان نیست اما همه آنان حق دارند نظرات خود را بیان و از شخصیت فردی خود دفاع کنند که متاسفانه این موضوع به گونه ای دیگر تعبیر و تفسیر شد که در جواب سوال های قبلی به آن پرداخته ام .بازیکن باید مثل یک سرباز در خدمت مملکت ورشته ورزشی اش باشد و آنان به دنبال محیط امنی هستند که در آن تحقیر نشوند تا با تلاش و جدیت و انجام تمرینات ، بتوانندافتخار آفرینی کنند و این رئیس است که نباید کاری کند که بازیکن از او بخواهد که استعفا کند و برود واگرچنین شد دیگر ماندن و اصرار برای حفظ منصب کاری بی فایده وغیر معقول است.

  ۱۰-درنهایت چه راهکاری برای نزدیکی و خروج از بحران فعلی توصیه میکنید؟

  ما اهالی پینگ پنگ هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم و دراین برهه زمانی کمی از یکدیگر فاصله گرفته ایم که وجود شخصیتی که همه اورا قبول داشته باشند می تواند این واگرایی را به همگرایی تبدیل کند و مسلما این شخص هر کسی هست ، رئیس کنونی نیست وایشان می تواند بارفتن خود بزرگترین لطف را در حق پینگ پنگ بکند که بی شک اجر دنیوی و اخروی برای ایشان خواهد بود.

  مار ا به لطف تو امید نیست شر مرسان

  باتشکر از شما که این مصاحبه را انجام دادید.بنده هم از شما تشکر میکنم که این فرصت را در اختیارم گذاشتید و امیدورام در اطلاع رسانی به جامعه پینگ پنگ موفق باشید.

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  نظرات کاربران در "مصاحبه اختصاصی جمیل لطف الله نسبی با سایت تخصصی"
  1. رضا از سنندج می‌گه:

   ای برادرچوعاقبت خاک است خاک شو پیش ازانکه خاک شوی

  2. فرشيد می‌گه:

   سلام علیکم اقای جمیل خان امید وارم که در تمام کارهایی که برای تنیس روى میزکردستان انجام داده و میدهید موفق باشیدتنیس روی میز کردستان بدونه شما یعنی تعطیل با تشکر

  3. سلام نظر فرشید رو قبول دارم ولی به نظرمن مربیگری اقا فرشید خیلی به روز وعلمی هست ودرپینگ پنگ کردستان صاحب نظر هستن.

  4. افشین می‌گه:

   با سسلام اینجانب فرزندم را در حدود یک سال قبل به امید آموزش بهتر از یک شهرستان کوچک به سننذج آوردم در این یکسال تقریبا تمام روز ها شاهد بوده ام که چگونه اقای لطف الله نسبی با عشق و علاقه ی تمام نسبت به تمام بچه ها مشغول فعالیت بوده اند قطعا وجود چنین مربی فهیم دلسوز و همچنین صاحب سبک و کاردانی نعمتی بزرگ برای این رشته نه تنها در کردستان بلکه در سطح کشور می باشد جا دارد در اینجا کمال تشکر را از ایشان داشته باشم و به امید روزی که قدر سرمایه هایی چنین گرانبها را بیسشتر بدانیم با تشکر

  5. مندومی می‌گه:

   با سلام بنده در کلاس آموزش مربیگری آقای لطف اله نسبی شرکت نموده ام و به جرات می توان گفت از بهترین مربی های ایران بوده . در اینجا برای ایشان آرزوی موفقیت دارم

  6. امیدنیکبخت می‌گه:

   با سلام بنده در کلاس آموزش مربیگری آقای لطف اله نسبی شرکت نموده ام و به جرات می توان گفت از بهترین مربی های ایران بوده . ولی متاسفانه کسانی که حتی الفبای پینگ پنگ رانمیدونستندموفق به اخذمدرک شدندولی متاسفانه من ودوستم آقای حسین صادقی که خودازورزشکاران این رشته ورزشی هستیم بعدازگذراندن کلاس فوق قبول نشدیم که همین امرموجب شدکه به طورکلی ازپینگ پنگ خداحافظی کنم در اینجا برای ایشان آرزوی موفقیت دارم

  7. محمدرضا از مهریز می‌گه:

   با سلام. برای آقای لطف الله نسبی ، در هرجای این کره ی خاکی که همینک هستند ، آرزوی سلامتی توام با طول عمر با عزت بیشتر دارم
   از سید هم بخاطر تنطیم این مصاحبه تشکر میکنم
   با احترام

  8. عبدالله مظفری می‌گه:

   با سلام خدمت دوستداران ورزش تنیس روی میز

   این حقیر هم چند سری خدمت ایشان رسیدم واز راهنمایی های ایشان بهره لازم را برده ام
   اینجانب هم به نوبه خود برای آقای لطف اله نسبی آرزوی موفقیت دارم

   عبدالله مظفری
   رئیس هیئت تنیس روی میز شهرستان روانسر

  9. وریا می‌گه:

   باسلام و خسته نباشید ایشان یکی از با دانش ترین مربیان ایران هستن

  10. مهدی غفاری می‌گه:

   باسلام به خدمت استاد ارزشمند پینگ پنگ ایران جناب آقای لطف الله نسبی امیدوارم که روزی شاهد این باشیم که آقای لطف الله نسبی مربیگری تیم ملی ایران را بر عهده بگیرند .

  11. محمد مکفی می‌گه:

   این مصاحبه را می توان پیشگویی ای از چند سال آینده ایران در آن زمان دانست و اکنون می بینیم که تمامی آن پیشی بینی ها درست از آب درآمده است

  12. فربد کاکاوند می‌گه:

   سلام.مخلص آقا جمیل هم هستیم.آقا جمیل از دید من شما یکی از بهترین مربیان بازیکن ساز در ایران هستین.خدا قوت

  13. مریم می‌گه:

   من باآقاجمیل واقا فرشید موافقم کار را باید به کاردان سپرد انسان نباید هر پیشنهادی را بپذیرد مگر بداند که توانایی آن را دارد در عجبم از آنان که توانایی انجام کار ندارند ولی ریاست قبول میکنن
   آقافرشید استاد من در مربیگری درجه دو بودند بانظر اقا جمیل موافقم که ایشون مربی اشنا به علم روز هستند.یا فقط یک نفر شایسته است همیشه تیم ملی را همراهی کند مریم از ارومیه

  14. من ایشان را ندیدم اما از مقاله ای از ایشان که در سایت دیده بودم متوجه شدم که ایشان مربی علمی و بروزی است.عنوان آن مقاله تحلیل تفاوت پیچ زیر ایجاد شده هنگام برخورد توپ با نقاط مختلف راکت بوده
   در آن مقاله که در مورد تشدید و بیشترشدن میزان پیچ زیر با لبه ی زیری راکت در هنگام کات کشیدن هست ، برآیند نیروها و گشتاورهای وارد شده بر توپ رسم شده و با استفاده از فرمول ها ی علم دینامیک به زیبایی نشان داده شده که میزان پیچ زیر در لبه ی زیری راکت بیشتر هست نسبت به سایر نقاط راکت از جمله مرکز یا لبه ی رویی (بالایی) راکت. و در مورد پیچ رو( تاپ اسپین ) برعکس مطلب صحیح است و با لبه ی رویی راکت پیچ توپ تشدید میشود در هنگام تاپ اسپین زدن. مشابه چنین مطالب علمی و بروزی در سایت های علمی روز دنیا مثل http://www.tabletennismaster.com قابل مشاهده هست و برای مربیان جوان و جویای علم روز توصیه میکنم


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار