امروز: سه شنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۴:۱۰  آخرین بروزرسانی : تیر ۲۹ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ | کد خبر : 64603
  ارسال خبر چاپ خبر
 • اگر تمامی تکنیکها و تاکتیکها ی بدرستی تمرین شوند و آمادگی جسمانی نیز به حد مکفی جهت شرکت در یک ترنمنت بصورت کامل برنامه ریزی شده باشد از نظر روحی روانی و شرایط و موقعیت جغرافیایی محل برگزاری مسابقه نیز در نظر گرفته شده باشد و حریفان نقاط ضعف و قوتشان شناسایی شده باشد و…

  اگر تمامی تکنیکها و تاکتیکها ی بدرستی تمرین شوند و آمادگی جسمانی نیز به حد مکفی جهت شرکت در یک ترنمنت بصورت کامل برنامه ریزی شده باشد از نظر روحی روانی و شرایط و موقعیت جغرافیایی محل برگزاری مسابقه نیز در نظر گرفته شده باشد و حریفان نقاط ضعف و قوتشان شناسایی شده باشد و نهایتا امکاناتی که برای موفقیت در مسبقات لازم است پیشبینی و به آن احاطه داشته باشیم ولی تمرکز نادیده گرفته شود موفقیتی نخواهیم دا شت.

  ۱-تمرکز در شرایط مسابقات –

  -پیش نیازش آنست که بازیکن بداند هدف از شرکت در مسابقات چیست.موقعیت تیم و نقش او در رسیدن به هدف کاملا مشخص و با توجه به تمرینات انجام شده در طول اردوها فقط وظیفه خود را بدان بیندیشد و سعی به انجام آن به بهترین وضع ممکن را داشته باشد.به هیچ جه به وظایف دیگران و چگونگی انجام آن توسط انها فکر نکرده و در این رابطه مشغولیت ذهنی برای خود ایحاد نکند..مرتبا با روحیه کامل با توجه به تاکتیکهای شناخته شده حریف که قبلا روی آنها کار کرده با ریلاکس کامل مسابقه ای ذهنی را با حریف انجام و برای شرکت در مسابقه خود قبل از بازی آمادگی لازم را دارا باشد..

  -بازیکن در این شرایط می داند و تمرکز دارد که برنامه داده شده به او را اجرا خواهد کرد و با سعی و تلاش مکفی بدون حساسیت حتما برنده بازی خواهد بود.

  ۲-تمرکز در مسابقه رودر رو-

  الف-زیر نظر داشتن حریف.اجرای به موقع تاکتیکها با قاطعیت و استفاده از نقاط ضعف فنی و روحی حریف در شرایط مختلف که البته قبلا در اردوها روی آنها کار شده است نقطه هدفی تمرکز خواهد بود

  ب-تمرکز روی فقط گیم در شرف انجام.

  این مهم که بازیکن روبرو با توجه به شناخت قبلی بازیکنی با برنامه است.بازیکنی است که بدنبال مهک سبک بازی شماست.بازیکنی است که در صورت پوئن بالا تر یا پایین تر داشتن بازی بهتری را ارائه خواهد کرد.بازیکنی متکی به مربی با روحیه و یا عکس آن…………… آنالیز شده و با توجه به همه این فاکتورها شما برنامه دار تا گرفتن پوئن ۱۱ بایستی اهداف از پیش تعیین شده را به سرانجام مقصود رسانده و حالات مختلف حریف از جمله بی تفاوتی او در پوئن عقب یا ابراز مریضی او و ………در شما و جدیت شما موثر نبوده و به فکر تمام کردن گیم با برنامه قبلی و هدف خود فقط خواهید بود.

  ج-تمرکز روی یک پوئن.

  – بسیار مهم است این قسمت.از موقع شروع رالی تا اتمام آن فقط به این پوئن باید اندیشید و کاملا ریلاکس تاکتیک لازمه را به اجرا در اورد..

  – پس از پایان رالی به هیچ وجه دیگر بان فکر نکرده و آماده برای تمرکز روی رالی بعد خواهید بود.

  -تعقیب توپ و تمرکز روی توپ انقدر باید دقیق انجام شود که گویا ارتباط احساسی با آن برقرار کرده و تا موقعی که به زمین یا تور نخورده حامی او برای عدم سقوط هستید .

  -هنگام تعقیب توپ کاملا موقع ضربه خریف چگونگی برخورد دست حریف با توپ را دقت کرده و در همان لحضه موقع ضربه حریف احساس بر قرار شده با توپ باعث می شود به سرعت تمام انتخاب کدام ضربه را در جواب ددادن از طریق هماهنگی اعصاب و عضلات برای شما انجام و بهترین ضربه و نوع آن را توانایی اجرا خواهید داشت .

  -آنقدر تمرکز در هنگام رفت و برگشت توپ در یک رالی و بر قراری رابطه با توپ بایستی قوی باشد که هنگام برخورد توپ به راکت حریف و چگونگی مسیر دست او در اجرای ضربه را چنین پنداشته که خود شما ضربه خریف را اجرا کرده و بنابراین کاملا به مشخصات و مسیر توپ ارسال شده برایتان واقف پس با سرعت عمل بالا آماده پاسخ گویی و اعمال ضربه خواهید بود.

  دقت فرمایید فقط در حین انجام رالی شما در دو طرف میز ضربه خود و ضربه حریف را خود شما اجرا می کنید یعنی خودتان با خودتان مسابقه می دهید و تعقیب توپ و تمرکز روی آن و برقراری رابطه با توپ بحدی شدید است که احساس می کنید و احاطه دارید و تشخیص می دهید ضرباتی را که برایتان ارسال می کنند بصورتی که گویا با خودتان مسابقه می دهید و دو طرف میز خودتان هستید.

  -بدیهی است در مواقعی که حریف پوئن می دهد متوجه خواهید شد که شما آنطرف میز نبوده و اشتباه مال حریف است اگر شما بودید آن ضربه منطقی را زده و تمرکز روی پوئن بعد.

  ((حسن ترکان))

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "تمرکز در تنیس روی میز"

  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار