امروز: یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۱:۵۸:۰۰  آخرین بروزرسانی : اسفند ۲۴ام, ۱۳۹۴
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ اسف ۱۳۹۴ | کد خبر : 73107
  ارسال خبر چاپ خبر
 •   اواخر فروردین سال جاری یعنی نزدیک به یک ماه دیگر ،هنک کنگ میزبان حساس ترین مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ علی الخصوص برای نمایندگان تنیس روی میز کشورمان می باشد! از آن جهت مسابقات هنک کنگ حساس نامیده شده که برخلاف سالهای قبل رقابتهای انتخابی سهمیه المپیک برای غرب یا شرق وجنوب آسیا حذف…

   

  اواخر فروردین سال جاری یعنی نزدیک به یک ماه دیگر ،هنک کنگ میزبان حساس ترین مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ علی الخصوص برای نمایندگان تنیس روی میز کشورمان می باشد!

  از آن جهت مسابقات هنک کنگ حساس نامیده شده که برخلاف سالهای قبل رقابتهای انتخابی سهمیه المپیک برای غرب یا شرق وجنوب آسیا حذف شده که در نتیجه هنک کنگ، آخرین ایستگاه برای کسب سهمیه ملی پوشان کشورمان تلقی می گردد.

  البته بعد از پایان مسابقات قاره ای که در آن بسیاری از بازیکنان خوب قاره ها سهمیه المپیک را کسب میکنند شانس مجدد دیگری نیز وجود دارد که در آن ۲۲ نفر از بازیکنان خوب با تناسب رنکینگ کسب شده خود میتوانند بصورت مستقیم مجوز حضور در رقابتهای المپیک ۲۰۱۶ را کسب نمایند.

  البته با توجه به رنکینگ ملی پوشان کشورمان در آخرین رده بندی جهانی آنچه به نظر می رسد این است که در صورت عدم موفقیت در مسابقات هنک کنگ احتمال اینکه نمایندگان کشورمان بتوانند از طریق رده بندی یا همان رنکینگ جهانی انتخاب گردند تقریبا منتفی می باشد زیرا برای کسب سهمیه از این طریق باید حداقل رنکینگ نمایندگان کشورمان در پله ۶۰ ویا حتی ۵۰ باشد که متاسفانه رنکینگ ملی پوشان کشورمان چنین چیزی را نشان نمیدهد.

  از آنجائیکه طبق شعار ها و گفته های مکرر دبیر حال حاضر فدراسیون ، ملی پوشان کشورمان در طی سالهای گذشته باتوجه به عدم برگزاری اردوهای دائمی وصرفا با تمرینات شخصی نزد پدران و مربیان شخصی خود موفقیتهای بسیار عالی وقابل قبولی را بدست آورده بودند حال که بقول مسئولان فدراسیون فعلی اردوهای شبانه روزی در دستور کار قرار گرفته شده است ویک اردوی سه هفته ای چاشنی تیم اعزامی شده وبعد از آن با حضور در مسابقات مهم جهانی به اوج آمادگی خود رسیده اند وخصوصا قرار است یک اردوی دیگر ودر پس آن اعزام به کشورچین مدنظر قرار گیرد وعلاوه بر آن حضور در اردوی آلمان ومجارستان را نیز باید اضافه نمود… دیگر هیچ بهانه ای از قبیل کمبود زمان وعدم آمادگی وانداختن توپ تقصیرات در زمین فدراسیون قبلی توجیه ناپذیر بوده وفدراسیون نشینان باید تمام مسئولیت نتایج کسب شده اعم از مثبت یا منفی را برعهده بگیرند.
  در این بین بصورت مشخص وبرجسته وبا توجه به شرایط بسیار سخت تر بانوان متاسفانه هیچ برنامه مدون و نتیجه بخش و حتی زود باز دهی برای بانوان سرافراز تنیس روی میز کشورمان به چشم نمی خورد وصرف دعوت از چند بازیکن ثابت خارجی، بطور قطع و یقین همان اندک شانس بانوان کشورمان نیز برای کسب سهمیه در معرض تهدید جدی قرار گرفته شده است.

  به نظر می رسد دعوت از بازیکنان خارجی برای تمرین با تیم ملی بانوان کشورمان متعلق به زمانی بود که بانوان ملی پوش ایران در دسته سوم جهان حضور داشتند اما اکنون این معادلات کاملا تغییر کرده زیرا این تیم هم ردیف آقایان ملی پوش در دسته دوم جهان قرار دارد.

  در هر صورت واقعیت این است که فدراسیون دوران آقای زارع پور تنیس روی میز کشورمان را علاوه بر حفظ سهمیه المپیک در بخش آقایان؛ در بخش بانوان نیز موفق عمل کرد و سهمیه المپیک را برای بانوان به ارمغان آورد حال اگر فدراسیون فعلی نتواند در بخش مردان و بانوان کشورمان سهمیه های قبلی را حفظ نماید و آن را از دست بدهد تفاوت فدراسیونی که در طی پنج سال از سوی دبیر حال حاضر آن غیر پینگ پنگی نامیده می شد با فدراسیونی که خدا را شکر پینگ پنگی تلقی میگردد جالب و دیدنی خواهد بود.
  برای تیمهای ملی مردان وزنان کشورمان در مسابقات پیش رو آرزوی موفقیت داریم.

  telgream

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "هنک کنگ؛ تنها شانس کسب سهمیه المپیک"
  1. احمد کریمی می‌گه:

   با عرض سلام به آقای علوی مدیر دلسوز وزحمتکش سایت تی تی راکت
   امیدوارم ملی پوشان ایران در بخش آقایان وبانوان سهمیه المپیک را بدست آورند.


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار