امروز: یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۶:۱۱  آخرین بروزرسانی : فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۵
سرخط خبری :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ فرو ۱۳۹۵ | کد خبر : 73390
  ارسال خبر چاپ خبر
 • با پایان یافتن روز اول مسابقات کسب سهمیه المپیک منطقه آسیا در هنک کنگ وبا بررسی نتایج بدست آمده همه چیز دست به دست هم داده تا تنیس روی میز کشورمان همانند سال گذشته بتواند همچنان به حفظ کسب سهمیه المپیک در بخش آقایان و بانوان امیدوار باشد. گرچه در بخش بانوان بجز ندا شهسواری…

  ttraket

  با پایان یافتن روز اول مسابقات کسب سهمیه المپیک منطقه آسیا در هنک کنگ وبا بررسی نتایج بدست آمده همه چیز دست به دست هم داده تا تنیس روی میز کشورمان همانند سال گذشته بتواند همچنان به حفظ کسب سهمیه المپیک در بخش آقایان و بانوان امیدوار باشد.

  گرچه در بخش بانوان بجز ندا شهسواری کاپیتان تیم ملی کشورمان سه ملی پوش دیگر حداقل خیلی زودهنگام از گردونه مسابقات کنار رفتند اما حضور شهسواری باتجربه و میدان دیده که در کارنامه طلائی خود المپیک را نیز به اثبات رسانده است میتواند نوید بخش قهرمانی مجدد ودرنهایت حضوری دوباره در المپیک باشد.

  ندا شهسواری(۲۹۴) در اولین دیدار خود بسیار عالی ظاهر شد وموفق شد گلچهره(۳۹۱) از قزاقستان را هرچند از لحاظ رنکینگی حرفی برای گفتن نداشت برای دومین بار از پیش رو بردارد وبا اقتدار به نیمه نهایی راه یابد.

  شهسواری(۲۹۴) در نیمه نهایی در حالی به مصاف ریما(۳۴۵) از ازبکستان خواهد رفت که با توجه به پیروزی قبلی(بانتیجه ۳بر۲) بر این بازیکن در مسابقات جهانی مالزی هم از لحاظ روحی وهم از توانمندی تاکتیکی وتکنیکی سرآمد می باشد.

  اما در دیگر دیدار نیمه نهایی الگا(۲۸۸) از ازبکستان که از وی بعنوان حریف سرسخت ندا شهسواری(۲۹۴) نام برده می شوددر یک دیدار غیر قابل پیش بینی به مصاف ناتالیا(۳۱۴) از قزاقستان به رقابت خواهد پرداخت.این دو بازیکن قبلا سه بار با یکدیگر به رقابت پرداخته که نتیجه آن یک پیروزی برای ناتالیا(۳۱۴) در سال ۲۰۱۳ ودوپیروزی برای الگا(۲۸۸)در سالهای ۲۰۱۵ و۲۰۱۶ بوده است.

  چنانچه الگا(۲۸۸) به فینال رقابتها راه یابد حتی با وجود اینکه موفق شده در مسابقات جهانی مالزی شهسواری را شکست دهد اما بدلیل اینکه شهسواری در فینال مسابقات کسب سهمیه المپیک در ایران موفق شده بود این بازیکن را شکست دهد برای الگا یک بازیکن سرسخت محسوب می شود.

  در بخش مردان نیز وضعیت بسیار عالی و البته قابل پیش بینی به نظر می رسد.نیما عالمیان(۱۱۲) در اولین دیدار خود برابر ژولودف(۴۱۷) از قزاقستان که حرفی برای گفتن نداشت بسیار قدرتمند ظاهر شد واین بازیکن را با نتیجه ۴برصفر از پیش روی برداشت وافشین نوروزی(۲۰۲) کاپیتان تیم ملی کشورمان در اوج تجربه برابر خولیکوف(۵۰۶) از ازبکستان که البته از هر لحاظ حرفی برای گفتن نداشت به میدان رفت وبا نتیجه مشابه ۴برصفر  از سد این بازیکن گذشت.

  در نیمه نهایی نیما عالمیان(۱۱۲) وافشین نوروزی(۲۰۲) طی یک دیدار خانگی والبته غیر قابل پیش بینی به مصاف یکدیگر خواهند رفت و برنده این دیدار فینالیست خواهد شد.

  از سوی دیگر نیز نوشاد عالمیان(۱۳۲) بعد از پیروزی ۴بر۱ برابر میدیا لطف الله نسبی باید به مصاف گراسیمنکو(۱۹۵) از قزاقستان برود که متاسفانه برخی ندانم کاریهای افراد ناشی باعث شده تا از این بازیکن غول قدرتمندی ساخته شود.

  باید در نظر داشت که نوشاد عالمیان(۱۳۲) در زمانی نچندان دور بعنوان نفر چهلم تنیس روی میز جهان بسیاری از بازیکنان قدرتمند جهان را شکار نموده و در کارنامه خود کسب آخرین سهمیه تاریخی المپیک و از همه مهمترحضور در المپیک لندن را تجربه کرده وخوش درخشیده است که نتیجه آن کسب اقیانوسی از تجربه و میدان دیدگی می باشد.

  نوشاد عالمیان(۱۳۲) علاوه براینکه بازیکنی چپ دست بوده در زدن سرویسهای زهر دار مهارت بسیار بالایی داشته وکماکان ازتکنیک وتاکتیک مثال زدنی برخوردار است.این دوبازیکن دوبار با هم روبرو شده که هر دو بار پیروزی با نوشاد عالمیان همراه بوده است.(درسال ۲۰۱۳ و۲۰۱۵).

  برای اشتراک این مطلب در فیس بوک کلیک کنید
  برچسب ها :
  نظرات کاربران در "همه چیز برای کسب دو سهمیه المپیک فراهم است"
  1. امیر عمیدی می‌گه:

   با سلام برای بازیکنان تیم ملی آرزوی توفیق داریم.


  نظرات

  *

  تازه ترین اخبار